От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот pravilno » 03 Фев 2017, 16:57

Знам, че много е писано за устните и с какво можем да ги мажем, за да изглеждат перфектни, но като четях една друга тема се замислих само от мазане с балсам и масла ли се нуждаят? Аз какво правя за своите собствени? Мия ги заедно с лицето и зъбите, мажа ги с балсам, за да не ми стоят сухи и да не се напукват, и им слагам червило. Това е. А дали това е достатъчно? Вие правите ли нещо по-различно за своите устни? Отделяте ли им толкова внимание колкото и на лицето си, да речем? Имат ли нужда от ексфолиране например?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот penelopa » 03 Фев 2017, 17:53

Не знам дали точно се изразявам, но забелязвам по устните си много повече бръчки от преди. Постоянно си слагам балсам за устни и не мога да кажа, че не са хидратирани. Възможно ли е и устните ни да остаряват, самата им кожа? Иначе и аз не правя нищо специално за тях.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот iwoni » 03 Фев 2017, 17:59

Не знам дали това се нарича точно ексфолиране, но им слагам балсам и след 10 минути като са омекнали вече, леко с четката за зъби ги почиствам от кожичките, когато много ми се натрупат. Иначе като ги махам със зъби и ги тегля с пръсти ми се разкървяват.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот zagrijena » 03 Фев 2017, 18:13

Аз не виждам каква специална грижа може да има за устните освен балсам и червило. Сега малко встрани от въпроса е изпъването им с ботокс, силикон и т.н. според мен.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Фев 2017, 08:37

iwoni написа:Не знам дали това се нарича точно ексфолиране, но им слагам балсам и след 10 минути като са омекнали вече, леко с четката за зъби ги почиствам от кожичките, когато много ми се натрупат. Иначе като ги махам със зъби и ги тегля с пръсти ми се разкървяват.

:shock: Това ми звучи ужасно и шокиращо, честно ти казвам! не си представям с четката си за зъби да си махам нежните кожички от устните, най-малкото тея фини кожички да се заплитат и да остават из между влакната на четката, после да търкам с тях зъбите си и обратното, колкото и да е все остава някакви бактерии по четката, с тях да мина по разраняващата се кожа на устните.... признавам си, че ме потресе. След като има кожички, значи кожата не е възстановена и е накъсана, значи трябва промяна на маслата и използването на друг тип възстановяващи -кокосово, какаово, а не мазането с обикновен балсам за устни.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот kauda » 04 Фев 2017, 09:02

Правя си сама балсам за устни и никога не съм имала проблеми с устните си, здрави, меки и добре изглеждат. Не ме болят и не се напукват. Не бих ползвала балсам + червило, не го намирам за смислено изобщо, всъщност, червилото като цяло не го намирам смислено. :grin:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот lussy » 06 Фев 2017, 14:35

Monika_Spasova написа:
iwoni написа:Не знам дали това се нарича точно ексфолиране, но им слагам балсам и след 10 минути като са омекнали вече, леко с четката за зъби ги почиствам от кожичките, когато много ми се натрупат. Иначе като ги махам със зъби и ги тегля с пръсти ми се разкървяват.

:shock: Това ми звучи ужасно и шокиращо, честно ти казвам! не си представям с четката си за зъби да си махам нежните кожички от устните, най-малкото тея фини кожички да се заплитат и да остават из между влакната на четката, после да търкам с тях зъбите си и обратното, колкото и да е все остава някакви бактерии по четката, с тях да мина по разраняващата се кожа на устните.... признавам си, че ме потресе. След като има кожички, значи кожата не е възстановена и е накъсана, значи трябва промяна на маслата и използването на друг тип възстановяващи -кокосово, какаово, а не мазането с обикновен балсам за устни.


Много грубо ми изглежда с четка за зъби. Колкото и да е мека четката, не бих пробвала по този начин. Иначе с нова четка няма да има опасност от бактерии и подобни. Като с език облизваме устни да не би да не попадат бактерии от устата :smile: . Липсата на витамини мисля, че е една от причините устните да се напукват и белят. Тогава ми е много неприятно да ям нещо кисело, защото щипе много. И още по-зле чувствам устните си тогава. В такива моменти ги мажа с малко пречистен вазелин.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2017, 15:26

Да, някой си има четка за зъби за устните... със сигурност. :lol1:
леко по-голяма глупост не бях чела, устните се възстановяват с хубави масла, може да се вземе и мехлем от невен и прополис, има страхотни за по левчета от магазините за мед. Ето с такива неща, не с търкане с четката за зъби. Моите устни нито се напукват, нито се белят, не мисля, че е от липса на витамини, освен ако положението един вид не е плачевно, въпреки огромните грижи. Най-четата причина е от студеното време и облизването на устните, от друга страна, когато се разраняват, чоплят и белят, търкат и прочие, те още по-трудно ще заздравеят.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот viking » 07 Фев 2017, 11:09

Понякога устните имат нужда от ексфолиране и това си проличава, когато нанесем червилото и видим местата, където около изпъкналите кожички се е наслоило най-много. Този момент много ми е неприятен, защото гледката хич не ми харесва. Вкъщи обикновено разбърквам малко захар и зехтин и го ползвам като "пемза" за устни :grin: . Търкам с пръст и устните ми стават гладки.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: От какво имат нужда устните ни, освен от мазане с балсам?

Мнениеот Neven498 » 08 Фев 2017, 13:21

От целувки имат нужда устните :))))
Балсамчетата помагат, ама трябва и общо да не ти липсват витамини или да не се дехидратираш.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта