Съседски отношения...

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Съседски отношения...

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 20:23

Разбирате ли се със съседите си, има ли куриозни ситуации с тях и кои са най-честите причини за конфликти.
В нашия вход живеят 10 семейства, имахме проблеми и с паркинга и с асансьора, и май не ще ги решим скоро. Какво мислите и за фирмите, които изземват функцията на домоуправител.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Съседски отношения...

Мнениеот radowen » 17 Ное 2011, 17:11

Харесва ми темичката, но защо не се включат повече потребители? Апример от скоро съм в ново жилище и още не се познавам много със съседите. Дори не знам имаме ли домоуправител и кой е...А сме малък вход с 10 апартамента. И ми се иска да се регистрираме в общината по Закона за етажната собственост. Някли опит в това отношение?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Съседски отношения...

Мнениеот valiart » 19 Ное 2011, 01:09

Не вярвам в понятието добри съседски отношения.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Съседски отношения...

Мнениеот qproin » 23 Ное 2011, 18:05

В нашия вход някой мил съсед си беше вързал електромера към този на асансьора, натрупаха се едни безумни сметки, лихви, глоби и чудо....в момента входа дължи на ЕОН над 2000 лв. :lol: Аз си мислех, че крадците на ток са друг етнос, ама явно не е така .
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Съседски отношения...

Мнениеот valiart » 23 Ное 2011, 18:32

qproin написа:В нашия вход някой мил съсед си беше вързал електромера към този на асансьора, натрупаха се едни безумни сметки, лихви, глоби и чудо....в момента входа дължи на ЕОН над 2000 лв. :lol: Аз си мислех, че крадците на ток са друг етнос, ама явно не е така .


Ха ха, за такъв случай за първи път чувам, голяма изобретателност ве :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Съседски отношения...

Мнениеот radowen » 24 Ное 2011, 11:33

И при нас някои от съседите загатнаха, че един от живущите във входа ползва ел.енергия от общите части, но дали е така - ще видим...
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Съседски отношения...

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 11:36

Обикновено ползват тока от стълбищното осветление но това с асансьора определено е иновативно. :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Съседски отношения...

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 11:52

Интересна темичка наистина :)
Аз преди когато бях малка и живеехме дълго време в този блок познавахме не само съседите от нашия вход, но и от останалите 5входа и по принцип имаше многоготини и добри съседи които бяха постоянно в нас и ние в тях и сме си услужвали със всичко, но имаше и големи клюкари и интриганти, то няма как от толкоз много хора всички да са добри все пак живеем в България, където е пълно с злобни и завистливи хора ;)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Съседски отношения...

Мнениеот Memento » 20 Яну 2012, 11:56

Силвия Бояджиева написа:Интересна темичка наистина :)
Аз преди когато бях малка и живеехме дълго време в този блок познавахме не само съседите от нашия вход, но и от останалите 5входа и по принцип имаше многоготини и добри съседи които бяха постоянно в нас и ние в тях и сме си услужвали със всичко, но имаше и големи клюкари и интриганти, то няма как от толкоз много хора всички да са добри все пак живеем в България, където е пълно с злобни и завистливи хора ;)


Навсякъде има такива хора за това много уважам междусъседските отношения в западните страни. Само на здравей-здрасти са повечето и много рядко може да се развият приятелски взаимоотношения. Тук им казваме, че били студени ама така си спестяват много главоболия и разправии.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Съседски отношения...

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 12:06

Memento написа:
Силвия Бояджиева написа:Интересна темичка наистина :)
Аз преди когато бях малка и живеехме дълго време в този блок познавахме не само съседите от нашия вход, но и от останалите 5входа и по принцип имаше многоготини и добри съседи които бяха постоянно в нас и ние в тях и сме си услужвали със всичко, но имаше и големи клюкари и интриганти, то няма как от толкоз много хора всички да са добри все пак живеем в България, където е пълно с злобни и завистливи хора ;)


Навсякъде има такива хора за това много уважам междусъседските отношения в западните страни. Само на здравей-здрасти са повечето и много рядко може да се развият приятелски взаимоотношения. Тук им казваме, че били студени ама така си спестяват много главоболия и разправии.


Съгласна съм с теб :)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта