Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот mamina » 07 Фев 2017, 23:13

Yunona написа:Всичко зависи от конкретната личност.
За мен самостоятелните тренировки са най-добрият вариант. Сама определям кога да тренирам, каква тренировка, с какво темпо и т.н. Знам кога какво мога да постигна, какво да очаквам от себе си в дадения момент и т.н. Този тип комфорт ми е много важен.
Ходила съм на групови тренировки и понякога е било наистина много зареждащо и вдъхновяващо, но и твърде често не съм се чувствала достатъчно добре - когато интензитетът на тренировката не съвпада с моментното ми състояние и по други причини.
А и аз съм от хората, които най-добре се състезават със самите себе си и нямам необходимост от външна мотивация.


Случвало ли ти се е по някаква причина да нямаш желание да тренираш, но приятелка да те хване за ухото, образно казано, и да те замъкне едва ли не насила? :smile: После да си й благодарна, че го е направила и че заедно сте тренирали?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Yunona » 07 Фев 2017, 23:57

mamina написа:Случвало ли ти се е по някаква причина да нямаш желание да тренираш, но приятелка да те хване за ухото, образно казано, и да те замъкне едва ли не насила? :smile: После да си й благодарна, че го е направила и че заедно сте тренирали?


Не, никога :) Честно!
Обикновено аз съм тази, която хваща за ушите приятели/роднини/членове на семейството. За каквото и да е - спорт, учене, здравословно хранене. Съдба :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот red_eyes » 08 Фев 2017, 10:25

Браво на теб, макар понякога да е доста натоварваща тази роля :smile: . Аз доста често имам нужда някой да ме сръчка и мотивира конкретно за спорта. Имам една приятелка като теб, която ме забира да потичаме понякога или да излезем на дълга разходка. Като се съберем по женски, често си правим и упражнения :lol: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Jully » 08 Фев 2017, 10:41

Мен не може и с кран да ме мръдне някой, ако не искам, хич не съм податлива на побутвания и мотивация от други хора, ако аз не го искам, значи няма как. :) Но тренировките в група ми помагат, ходя на народни танци от няколко месеца, факта, че съм си платила да ходя и съм си определила това време за себе си- правя го. :) А когато наближава няккаво представление, мотивавцията е още по-голяма. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2017, 16:44

Аз бих се мотивирала повече в група, отколкото сама. :mrgreen: Друго си е да имам компания и да се чувствам по-готино, някой да ме ръчка, да ми е приятна компанията. У нас правя нещо, не недостатъчно, преди години тренирах в група, но не с приятелки, много хора бъркат двете неща, не с приятелки, ходих на пилатес и беше супер.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Фев 2017, 09:25

В групааа е моето предложение. Сама не мога да го направя, по-скоро се демотивирам или по-точно си намирам още 100 по-интерсни неща за правене, от тренировките. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот viking » 13 Фев 2017, 15:04

Kaya написа:Аз бих се мотивирала повече в група, отколкото сама. :mrgreen: Друго си е да имам компания и да се чувствам по-готино, някой да ме ръчка, да ми е приятна компанията. У нас правя нещо, не недостатъчно, преди години тренирах в група, но не с приятелки, много хора бъркат двете неща, не с приятелки, ходих на пилатес и беше супер.


Да отидеш на тренировка в група, където не познаваш никого, си е още по-голямо предизвикателство. Там и други неща играят, ако е по-притеснителен човек.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот kauda » 08 Мар 2017, 16:07

Мен ме е срам да отида на тренировка с непознати, много се притеснявам, а ако не направя нещо като хората все ме е страх от подигравки, затова предпочитам вкъщи. Но пък разликата от това да си с пряителки и да си с хора, които не познаваш е в това, че приятелки можете да се лъжете и да нае си ходите на тренировките. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Мар 2017, 17:10

А как зиобщо да се накарам да тренирам, като ме хване мускулната треска и изобщо не ми се продължава с тренировките.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот m0n4eto » 08 Мар 2017, 17:49

То си е до човек - в група се мотивираш, но самостоятелно може би се раздаваш повече и не се разсейваш. :grin:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта