Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот lini_leni » 06 Фев 2017, 18:26

Бих искала да се посъветвам с вас, форумци, как е най-добре и най-мотивиращо да тренира човек - сам или в група? Като килограми съм средна хубост, не съм нито прекалено пълна, нито слаба, не се притеснявам от подмятания и не се срамувам от себе си. Поставила съм си за цел да се вкарам в добра здравословна форма, а не да стана 50 кг с мокри дрехи. И затова търся начина, който ще бъде най-ефективен за мен. Досега не съм правила сериозни опити сама, нито в група, предполагам, че е различна мотивацията и надъхването във всяка една от двете ситуации. Какви са плюсовете и минусите да тренираш сам или в група? Какво може да скапе желанието или упоритостта ти? За какво да се подготвя психически?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот black » 06 Фев 2017, 23:00

Жените по принцип обичат заедно да тренират, по двойки или в група най им харесва. Така взаимно, предполагам, се нахъсват и си дават стимул да не изостават и да не се отказват, конкуренция, какво да се прави :smile: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот ramimni » 07 Фев 2017, 09:44

Зависи от групата, в която искаш да се включиш. Ако са по-напреднали, няма ли да ти е трудно, ще издържиш ли на темпото им, щом си начинаеща? Помисли предварително за тези неща.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот mangusta » 07 Фев 2017, 10:11

Аз предпочитам сама да си тренирам, сама си определям темпото, решавам кои упражнения да правя и как да ги правя. Може да звучи по-мързеливо, като че ли има опасност така като е сам човек да се отпуска и да не е много прилежен, но аз като си следвам програмата мисля, че няма опасност.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Локумът » 07 Фев 2017, 10:31

Зависи ако нямаш мотивация, най-добре да си в някаква група, за да те мотивират те и да не се отказваш, като гледаш от тях. Вкъщи може често да чийтваш. За натоварването, може да си сигурна, че няма да си единствен начинаещ, тъй че си има упражнения и групи за всичко и за всеки.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот qwerryyy » 07 Фев 2017, 11:29

Никога не бях тренирала, сега ходя на народни танци, момичетата в групата са страхотни и се забавляваме много, затова мога да ти препоръчам да пробваш с някаква група, имаш повече мотивация, поставяте си различни цели, много по-добре, от тренирането вкъщи сам. И все пак всичко е до човек, моя приятелка тренира редовно у дома сама, изглежда страхотно. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Fancy » 07 Фев 2017, 12:37

Народни танци или някакъв друг вид тренировки с танци са много добра идея. Така с удоволствие бих се включила в група, там няма стрес от стремежа да правиш упражненията толкова добре, колкото другите и да ги настигаш. Не обичам да правя нищо под натиск в каквато и да е форма.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот sofi_black » 07 Фев 2017, 14:54

Аз много се надъхвам, когато съм в зала с няколко човека, хем се получава нещо като състезание, хем усещането е за сплотена група, която изстисква най-доброто от себе си и това е много вдъхновяващо и зареждащо.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот kauda » 07 Фев 2017, 15:24

Аз съм единак, предпочитам упражненията у дома, правя йога по час през седмицата и по 2 часа през уикенда, не ми харесва идеята да бъда с различни хора и да правя йога с тях, няма как да съм сигурна, че са на същата вълна като мен, а у дома правя това,което ме кара да се чувствам добре.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сама или в група - как е по-добре да тренирам?

Мнениеот Yunona » 07 Фев 2017, 15:27

Всичко зависи от конкретната личност.
За мен самостоятелните тренировки са най-добрият вариант. Сама определям кога да тренирам, каква тренировка, с какво темпо и т.н. Знам кога какво мога да постигна, какво да очаквам от себе си в дадения момент и т.н. Този тип комфорт ми е много важен.
Ходила съм на групови тренировки и понякога е било наистина много зареждащо и вдъхновяващо, но и твърде често не съм се чувствала достатъчно добре - когато интензитетът на тренировката не съвпада с моментното ми състояние и по други причини.
А и аз съм от хората, които най-добре се състезават със самите себе си и нямам необходимост от външна мотивация.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron