Само по време на овулация ли може да се забременее?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Фев 2017, 10:34

Вианги ми е било странно как семействата, които искат да забременеят трябва да правят едва ли не опити само по време на няколко часа овулация. Просто когато стане, става, ако се взираме в нещо излишно, то став апо-трудно. А за предпазване чрез следене не овулацията, на мен ми се вижда много глупаво решение.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот dejavu » 13 Фев 2017, 11:13

Ние като решихме, че ще работим за бебе, нито овулация съм изчислявала, нито нищо. Без да се стресирам и да следя, просто чаках кога ще светне лампичката :grin: . Стресирането в този период може да изиграе много по-лоша роля. А който не иска да забременява, винаги трябва да има едно наум и да се пази, защото изненади по всяко време може да има.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот vanessa_ » 04 Мар 2017, 17:17

Наистина по всяко време може да има овулация, а и съгласете се, че надали всеки си прави тестове постоянно за овулацията. : Може и седмица по-рано или по-късно да се случи, няма никакви гаранции, затова не трябва да се разчита само на овулацията като начин за предпазване от забременяване.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот kauda » 19 Мар 2017, 19:36

Знам, че седмица прези цикъл не може да се забременее, но през другото време е напълно възможно, но дори и на твърдението, че няколко дни преди цикъла да е невъзможно забременяването, аз не бих рискувала. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот Malina » 19 Мар 2017, 20:17

Разбира се, че не сме животни за разплод, но си има рискове по всяко време и няма момент, в който 1000% д ане може, дори по време на цикъл може да се забременее, не рискувайте момичета : )
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот vanessa_ » 28 Юни 2017, 09:36

Май само дни преди цикъла не може да се забременее, иначе е възможно да се случи по всяко време, тя овулацията не е само за няколко часа, седмица е предразположено тялото и шансовете намаляват, но така и не се изключва възможността от бебе.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот Lisica » 16 Мар 2018, 11:36

По време на цикъл също може да се забременее...
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот Pipilota » 08 Май 2018, 11:48

Изобщо не ми се вярва да е само по време на овулация, шансът тогава щеше да е много нисък, а останалото време твърде сигурно. Просто шансът тогава е най-голям за забременяване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот tinkerbell » 10 Сеп 2018, 16:11

Pipilota написа:Изобщо не ми се вярва да е само по време на овулация, шансът тогава щеше да е много нисък, а останалото време твърде сигурно. Просто шансът тогава е най-голям за забременяване.

Овулацията е процес, в който узрялата яйцеклетка се отделя от яйчника. Та в този ред на мисли шансовете да забременееш без овулация са кръгла 0. Ако няма яйцеклетка, няма какво да се оплоди.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Само по време на овулация ли може да се забременее?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Сеп 2018, 16:12

Права си tinkerbell< само че Пипилота казва, че не само тогава може.т..е тя овулация може да си има клетката, така или иначе, само че забременяването може да се случи и преди този процес (т.е. преди пика му) и след него. :) ако беше иначе, бебетата щяхд а се раждат много трудно и само след определени тестове.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта