Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Мнениеот dessiblond » 07 Фев 2017, 16:46

Тази събота и неделя, които минаха, бях на гости на родителите си. Всичко беше наред, докато събота вечерта баща ми се почувства странно. Беше доста отнесен, като му говорех все едно не ме чуваше или не можеше да разбере какво му говоря. Страшно много се уплаших и не знаех какво става. Закарахме го в болницата и се оказа, че добре сме сторили, защото ако не бяхме го направили, микроинсултът, който е получил, можеше да бъде с много по-големи поражения. Интуицията е важно нещо, но смятам, че да си подготвен и да знаеш е много по-добрият вариант и в критични моменти може да спаси човешки живот. Вие знаете ли признаците, по които можете да познаете кога ваш близък или човек, който стои на опашката до вас, е получил инсулт? А как ще реагирате?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Мнениеот fawla » 07 Фев 2017, 17:01

Баба ми имаше инсулт, но припадна на улицата, не съм виждала всъщност това да се случва с някой или поне не съм познала. Ако разбера по нещо странно и усещам, че нещата не са наред, разбира се бих извикала линейка, ако примерно се случва някъде на улицата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Мнениеот Nightmare » 07 Фев 2017, 17:39

Аз знам за схващането на ръка или едната половина на тялото, но това е усещане, което ако човекът не го сподели, няма как да го разбереш. Освен ако не го наблюдаваш и не го гледаш как се размачква.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Мнениеот mamina » 07 Фев 2017, 22:47

И аз съм чувала за схващането, но то не беше ли характерно за инфаркта? Инсултът беше кръвоизлив в мозъка, нали?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Мнениеот m.vulev » 08 Фев 2017, 10:47

Просто обяснено е така. Ако се почувства изведнъж силно и необяснимо главоболие или изведнъж се появят проблеми със зрението също е индикация.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Мнениеот franky » 08 Фев 2017, 14:42

Некоординирани движения, неразбираем говор - случвало ми се е да стана свидетел на такова нещо и е доста неприятно. Гледаш прав, здрав човек и изведнъж започва да се държи неадекватно, страшно е.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Знаете ли кои са признаците, които показват кога ваш близък е получил инсулт?

Мнениеот Pipilota » 03 Авг 2017, 10:21

За щасите не ми се е случвало, знам, че на първо място говора се променя, има един момент, в който човека е неадекватен и трябва да се действа бързо. Само че не винаги става бързото действие и то не заради нас, а заради лекарите...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта