Имате ли тайна лична сметка?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот Mon_ton » 08 Фев 2017, 16:57

Скоро разбрах, че сестра ми има тайна сметка, в която прибира всеки месец пари, мъжът й изобщо не знае за тези пари. Въобще не подозира за тази сметка и за нейното съществуване. Случайно разбрах, след като се наложи да ми даде заем, тя ми обясни за наличието на тази нейна сметка и каза, че е тайна. Останах като попарена и ми стана много странно, че има такава странична сметка, в която прибира доходи без мъжът й да знае. :roll:
Вие имате ли такива сметки и намирате ли го за нормално?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот penelopa » 09 Фев 2017, 00:24

Никога не съм имала такива тайни сметки, но според мен не е лошо и е много практично всеки да си има сметка. Не е нужно да се крие от другия, защото просто не е честно. Но това е като предпазна мярка в непредвидени ситуации.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот exotic » 09 Фев 2017, 09:39

Сигурно сестра ти не е единствената, колко жени, пък и мъже, имат такива сметки. Нещо като фонд "И аз съм човек" :grin: .
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2017, 11:00

Такива сериозни фондове не мисля, че са от раздела и аз съм човека, или от този, който е свързан с личните и общи нужди и спестявания, както го говорихме в друга тема. Туак работата е сериозна, това са пари за "нищо не се знае". Аз имам такава сметка, в която отделям месечно по 50 лева, мъжът ми не знае за нея, но ако имам нужда от нещо, а той ми се прави на интересен, знам, че имам от къде да взема. :mrgreen: Моя приятелка се разведе и тази сметка я спаси от започването на нормален живот след развода, изнасянето на квартира и т.н. Тогава и аз го реших да си заделям нещо, за "нищо не се знае". Мъжът ми не подозира изобщо, вътре има събрани около 1000 лева досега (преди година и нещо я почнах). :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2017, 11:37

Pipilota написа:Такива сериозни фондове не мисля, че са от раздела и аз съм човека, или от този, който е свързан с личните и общи нужди и спестявания, както го говорихме в друга тема. Туак работата е сериозна, това са пари за "нищо не се знае". Аз имам такава сметка, в която отделям месечно по 50 лева, мъжът ми не знае за нея, но ако имам нужда от нещо, а той ми се прави на интересен, знам, че имам от къде да взема. :mrgreen: Моя приятелка се разведе и тази сметка я спаси от започването на нормален живот след развода, изнасянето на квартира и т.н. Тогава и аз го реших да си заделям нещо, за "нищо не се знае". Мъжът ми не подозира изобщо, вътре има събрани около 1000 лева досега (преди година и нещо я почнах). :mrgreen:

Евала на твоята приятелка, ако бях помислила като нея, след развода си,щях да имам къде да живея и с какво , а не като в моя случай да работя на 2 места, за да сколасам да си платя заемите и сметките.. :lol: Препоръчвам на всеки да си направи такава сметка,.... да не съм черногледа, но май и аз трябва да завъдя една такава.. погледнато така ми се струва логично да имам такава сметка.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот Snejna » 09 Фев 2017, 15:20

Ама това звучи ужасно, сякаш нямаш доверие на човека до себе си, когато той разбере, няма ли да се почувства унизен?! Много е грозно това, което казвате с тези частни лични сметки. :!: Не бих си направила такава, независимо в какви отношения съмс мъжа ми!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2017, 16:21

ЩО за жени сте, че да имате скрити пари от мъжете си, на вас приятно ли ще ви е, ако разберете, че мъжа ви и ма заделени пари, за които вие не подозирате и изобщо няма намерение да ги сподели и използва заедно с вас, а са си лично неговите пари, които ще си ползва така, както си намери за добре той ...
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот analizatorka » 09 Фев 2017, 16:36

Snejna написа:Ама това звучи ужасно, сякаш нямаш доверие на човека до себе си, когато той разбере, няма ли да се почувства унизен?! Много е грозно това, което казвате с тези частни лични сметки. :!: Не бих си направила такава, независимо в какви отношения съмс мъжа ми!


Неприятно е, но при развод никой няма да те пита имаш ли пари и как ще се оправяш с детето. Напротив, даже с кеф ще ти гледа сеира как се мъчиш, ще ти подхвърли някаква мизерна издръжка и може и да те изнудва като си без пари да се събирате пак. За съжаление това е често срещано, когато е ударено егото им, а не разсъждават като хора. В крайна сметка винаги става дума за пари, независимо колко много сте се обичали преди това. Но това е най-песимистичният вариант.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот Malina » 09 Фев 2017, 16:51

нямам такава сметка, не знам дали бих си направила напред в годините, засега не го смятам за необходимо, не мисля, че и той има подобна скришна сметка.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Имате ли тайна лична сметка?

Мнениеот pavleta » 09 Фев 2017, 23:59

Ние си знаем сметките кой какви има и никой няма достъп до сметката на другия. Може би така е най-добре, макар че при различни обстоятелства се променя начина на мислене, в един момент може да се окаже, че не е било удачно.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта