Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот Локумът » 23 Авг 2017, 10:04

Редовното ходене на лекар, когато човек се чувства с притеснения от някакви изменения, както ти в случая, трябва да ходиш редовно на прегледи, а редовно означава по-често от останалите - на 6 месеца е добре да се преглеждаш. Обикновено ехографията ае достатъчна, за да се каже дали има проблем или няма. ходи при лекари, за които си чувала добри мнения, а не при някакви млади и недоказани. Макар че аз съм За шанса за младите лекари, поне търси второ мнение.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Авг 2017, 11:39

тези проблеми н ебива да се обсъждат с гинеколозите, те нямат поглед над гърдите, има сихора, специализирали в областта на женското здраве от кръста на горе. Доверявайте се на тях и събирайте информация от тях, гинеколозит еможе да нямат необходимите знания, а може и да неглежират проблема.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот kauda » 23 Авг 2017, 15:22

Според мен всяко едно образувание в гърдите е като сигнал, че трябва да имаме едно на ум, когато се касае за здравето ни. Но редовните профилактични прегледи е добре да се правят редовно и да не ги пренебрегваш.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот Lisica » 24 Авг 2017, 10:25

Според мен си е предпоставка за развитието и на нещо по-лошо, затова в тоя случай не бива да се пренебрегват прегледите при мамолог. Не са толкова сложни, не са и неприятни, като при гинеколога, не боли, прегледа е много лек и приятен.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот valensiq » 05 Сеп 2017, 22:17

Не мисля, че има такава предразположеност, ако беш етака може би болестта щеше да е още по-масова, просто проверявай по-често здравето на гърдите си ине се притеснявай излишно.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта