Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот веселказасмяна » 08 Фев 2017, 17:26

Чудя се по един въпрос, който напоследък не ми дава мира. Следващия път като отида на гинеколог, ще го задам на лекаря, но дотогава да ви питам и вас. Моите гърди винаги са били неравни, все някакви неравности и бучици съм усещала, даже веднъж така си бях изкарала акъла, помислих, че имам рак. Преглеждала съм ги и на мамограф, и на ехограф,откриха мастопатия, дребни кисти. По думите на лекарите нищо обезпокоително. Може ли кистите или състоянието мастопатия да са вид предразположеност към рак на гърдата? Като ги имам, означава ли, че е по-голяма вероятността при мен? Мога ли да пия нещо, за да изчезнат, изобщо какво мога да направя в случая?
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот mimeto90 » 08 Фев 2017, 17:40

Като че ли това е често срещано при жените и такива образувания са доброкачествени. Не би трябвало да има такава опасност. Просто веднъж в годината се преглеждай.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот penelopa » 08 Фев 2017, 23:49

Мастопатиите наистина са много често срещани, толкова често, че не знам дали го смятат и за заболяване това нещо. Изцяло доброкачествени са. И аз имам такива, аз усещам лека болка преди да ми дойде цикъла, някой може повече да ги боли. Ти имаш ли такива болки?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот exotic » 09 Фев 2017, 09:43

Мастопатията и кистите са белег за някакви хормонални изменения, така че защо не си направиш изследвания. Не се притеснявай толкова, няма страшно.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2017, 11:13

Не ходиш ли на прегледи редовно, че ще ходиш да питаш гинеколога си?! Има си лекари специалисти, които ще ти помогнат, според мен всяко изменение на гърдите не говори нищо добро, в смисъл, че трябва да се следят по-често от един път годишно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот iwoni » 10 Фев 2017, 12:17

Има ли някакви билки, които да помагат при това състояние на гърдите? Щом не е опасно и не се води за застрашаващо, сигурно има билки, които да махат тези възелчета и кисти. Някой пил ли е нещо?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот Локумът » 10 Фев 2017, 13:53

iwoni написа:Има ли някакви билки, които да помагат при това състояние на гърдите? Щом не е опасно и не се води за застрашаващо, сигурно има билки, които да махат тези възелчета и кисти. Някой пил ли е нещо?

Ти сериозно ли? :roll: Ще пиеш билки, заради изменения в гърдите си?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот balsam » 10 Фев 2017, 14:42

Локумът написа:
iwoni написа:Има ли някакви билки, които да помагат при това състояние на гърдите? Щом не е опасно и не се води за застрашаващо, сигурно има билки, които да махат тези възелчета и кисти. Някой пил ли е нещо?

Ти сериозно ли? :roll: Ще пиеш билки, заради изменения в гърдите си?


Хората за рак пият билки, та за едни възелчета ли :wink: ! Не вярвам по такъв начин да минава мастопатията или кистата. Макар че факторите, които ги причиняват не са само хормонални, различни са. Наследствеността също има пръст, хроничният стрес, щитовидната жлеза, пушенето, дори ранният мензис.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2017, 15:05

Аз не бих предприела самолечение или да започна сама да си пия билки, или лекарства, само защото на комшийката й помогнали, това са сериозни неща, може да си потиснете усещанията и да се окажете в много лоша позиция. Преглеждайте се редовно, ако мамологът казва, че всичко е наред - имайте му доверие повече, отколкото на интернета. Ходете на 6м на преглед, ако не ви пречат тези неравности, какво като ги има? Важното е да не са злокачествени образувания!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Киста в гърдата означава ли предразположеност към рак?

Мнениеот red_eyes » 13 Фев 2017, 15:46

Мамологът ако каже, че няма защо да се притеснява жената, за какво й е да пие разни билки? Съседката си скубеше каланхоето и си правеше от него някаква смес или сока от листата му, не съм сигурна какво забъркваше общо взето. Ама за мен е излишно също. Ако е например на хормонална основа, това как ще ти регулира хормоните?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта