Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Фев 2017, 11:13

pavleta написа:Не може ли да се пекат без тези хартийки? Аз имам форма за мъфини и кексчета с тефлоново покритие , скоро ми го подариха и още не съм го пробвала. Няма ли да стане така?

Става разбира се, но това е като да питаш защо да слагаш чиния, като може да се яде от тавата направо. Дава по-различен вид, естетика, на човек му се променя възгледа по отношение на мъфинчето и му е по-готино да си е то в хартийка.
Смени хартийките, и аз имах тоя проблем, с новата печка. :) Мислих си, че е заради нея, викам си и преди ми е залепвало, ама чак толкова. Сложих малко обикновена хартия за печене, вместо кошничките (оформих я върху една чаша), сложих смес вътре и опекох, изобщо не залепна нищо. Намери качествени формички, аз си поръчвам от тук: http://hitrini.com/
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2017, 15:12

Могат без хартийки, но на мен с хартийки ми харесват много повече, затова искам да са с хартийки. Иначе може и голям цял кекс да изпека, не там е въпросът обаче.
Ванче, благодаря ти за сайта, явно ще трябва да поръчам от такова място и да се охарча повече. Снощи и аз пробвах с хартия за печене, не ми се получи форма де, но успях да ги разделя, наистина стана и не залепнаха... явно е проблемът е хартийките, ще трябва да търся други, но не съм виждала така "гланцирани", като хартията за печене. :roll: Хубаво е да се отделя добре кексчето и е приятно и за хапване и естетически е готино.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот puhcheto » 10 Фев 2017, 17:03

Аз правих веднъж и за да не ми залепват, реших да сложа с една идея повече мазнина в сместа, на се получи обратен ефект. Не залепнаха, но станаха много тежки на вкус от мазнината :sad: .
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Malina » 10 Юли 2017, 15:02

И аз имам този проблем, взех да купувам само скъпи хартийки и нещата се оправиха, н о винаги ги напръсквам с малко спрей :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта