Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2017, 10:49

Кажете защо може да ми залепват толкова много мъфните за хартийките, направо половината мъфин остава на хартийката, стават направо за хвърляне. Напоследък го имам тоя проблем, и преди залепваха, но малко, сега направо половината мъфин остава в хартиената кошничка.
Винаги съм купувала обикновени хартийки от евтините и досега не съм имала такъв проблем, но последните 3-4 пъти, когато правя мъфини е истински кошмар. :roll:
Къде греша и къде е проблемът с тези хартийки, ако има някакви специални хартийки,които купувате кажете и на мен да намеря такива. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2017, 11:35

И при мен е същата работа, пробвах на по-силен долен реотан, пробвах и на по-слаб и файда...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Yunona » 09 Фев 2017, 11:54

Pipilota написа:Кажете защо може да ми залепват толкова много мъфните за хартийките,


Пипи, колко мазнина слагаш в тестото? И кои мъфини имаш предвид - сладките или солените?
При сладките мъфини съм имала този проблем само веднъж, но бях забравила да сложа олио. С това единствено изключение, винаги лесно махам хартийките, необходимо е само мъфините да не са твърде горещи.
Незнайно защо при солените тази картинка ми се е появявала повече от веднъж, затова на тях не им слагам хартийки.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2017, 12:14

Тъй като и аз имам тоя проблем, и при двата вида, вчера дори правих едни солени мъфини за училище, половината мъфин наистина беше по хартийката, чак си обирахме от хартийката да ядем. :mrgreen: В тестото имаше мазнина, отделно и сирене и саламче. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот belleville » 09 Фев 2017, 12:57

Ако леко намазниш самите хартийки, предполагам, че няма да се получи този проблем.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Фев 2017, 13:39

Имам го същия проблем, сега съм решила да търся хартийки от ДМ, там били хубави говорят и уж по-свестни... Не знам защо така ми се получава, но и при мен много кофти, мазнина си има в рецептата, примерно там половин една чаша, и все залепват. ЧУдя се дали не е от фурната, аз пека на раховец... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Snejna » 09 Фев 2017, 15:08

От хартийките е според мен и зависи дали сместта е по-гъста, ако е по-рядка почва да се залепя още от самото начало, затова за мъфини тестото е по-гъсто от кексовото. Пробвай да смениш хартийките с хартия за печене и виж дали имаш същия проблем. Ако пак залепват, нещо рецептата или печенето не са наред.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот annydance » 09 Фев 2017, 15:27

А как може да се разбере кои хартийки са по-качествените? Цената едва ли е добър ориентир.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот Rali_hr » 09 Фев 2017, 15:40

annydance написа:А как може да се разбере кои хартийки са по-качествените? Цената едва ли е добър ориентир.

Точно цената, тези, които са по 2 лева и са 100 броя не са качествени. Изобщо китайските за нищо не стават, гледаш опаковката и четеш производителя и даваш повече пари, не 2 лева, а 5 за 100 броя. При тях вече нещата са по-различни, само че такива не се намират по домашните потреби, такива търсиш в специализирани сладкарски магазини, или в интернет.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо ми залепват мъфините за хартийките?

Мнениеот pavleta » 10 Фев 2017, 00:21

Не може ли да се пекат без тези хартийки? Аз имам форма за мъфини и кексчета с тефлоново покритие , скоро ми го подариха и още не съм го пробвала. Няма ли да стане така?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта