Кога ядете салатата - преди или с основното?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Frac » 03 Юли 2018, 17:17

Режима съм го спазвала 2 месеца, като бяха изключени тестените и сладкото. Предимно салати със сухо месо. Аз не си падам мн по месата, не ме блазят. Чувствах се супер по това време - разбира се е имало подуване, веднага след хранене, което до 30 мин спада. Но аз и сега се подувам след хранене и то не със салата. По онова време имах доста движение. Днес вече от позицията на жена с малки деца и работа, не отделям време за спорт и все ми се яде всичко покрай салатата :grin:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Юли 2018, 17:28

silver933 написа:
ivan.stoqnov написа:Аз салатата я ям с ракията :lol:
Правилно! Аз също съм на тоя принцип, обаче пък и често си ям салатата като допълнение към основното, обаче ся класическата шопска, с чушката и лука и маслините, с настъргано сирене, като в заведение, винаги е придружавам с една потна чаша с ракия! :drinkingbuddies:
:goodpost:

:cheers:
Ми то станало време пак да си сипем по едно... :drinkingbuddies: Туй приятна тема се оказа, че покрай салатките... Хайде, :drinkingbuddies: наздраве
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Frac » 03 Юли 2018, 17:34

:lol: :lol: покрай салатката да си кажем :drinkingbuddies: пък квото-тва хахаха, И месето да не забравите :wink:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Юли 2018, 17:38

А,че без месцето за къде сме... Тя тая шийка не става от трушийка, обичаше да казва баба ми :lol:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот silver933 » 03 Юли 2018, 17:48

Е то нали затова се питаме - салатата преди основното, основното после. за мен лятото е сезонът на скарата, тъй че проблеми няма. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Юли 2018, 18:08

silver933 написа:Е то нали затова се питаме - салатата преди основното, основното после. за мен лятото е сезонът на скарата, тъй че проблеми няма. :mrgreen:

Питаме се, питаме... Ама туй със скарата обърка цялатаааааааа тема за салтките...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Kremiliya » 04 Юли 2018, 09:40

Зависи каква е салатата, ако е от маруля и краставица, я ям преди основното, много ме разяжда, ако е някоя засищаща, мога да я ям и като основно.
Зависи и много какво имаме за вечеря, например не върви да ядеш печени зеленчуци със салата, повече им подхождат месата и по-стабилните манджи, при тях е задължително салатата да е едновременно с основното.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот panaiot33 » 04 Юли 2018, 15:17

Много зависи какво ям.
Понякога имам нужда към основното да има и салата, но понякога основното ми е достатъчно и салатата е излишна, даже само ми отмива вкуса от другото хапване.
panaiot33
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2018, 14:46

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот Локумът » 05 Юли 2018, 09:33

panaiot33 написа:Много зависи какво ям.
Понякога имам нужда към основното да има и салата, но понякога основното ми е достатъчно и салатата е излишна, даже само ми отмива вкуса от другото хапване.

:+1: И аз съм така, има някои храни, на които не им подхожда салатата, например на дробчета с лук, как ще ядеш салата с тях!?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кога ядете салатата - преди или с основното?

Мнениеот ivan.stoqnov » 25 Юли 2018, 17:42

panaiot33 написа:Много зависи какво ям.
Понякога имам нужда към основното да има и салата, но понякога основното ми е достатъчно и салатата е излишна, даже само ми отмива вкуса от другото хапване.

Как тък какво ядете? Че тя салатата за разяка с ракийката, пък яденето си е ядене :wink:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта