Кърменето след 2-3 годишна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот dejavu » 13 Фев 2017, 11:03

Не вярвам да има такива майки, които да кърмят децата си до такава възраст. В някои племена може би, но в цивилизацията едва ли. Как може да имат толкова мляко :shock: ?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот kauda » 08 Мар 2017, 16:12

dejavu написа:Не вярвам да има такива майки, които да кърмят децата си до такава възраст. В някои племена може би, но в цивилизацията едва ли. Как може да имат толкова мляко :shock: ?

Има, и то не малко, много образовани майки виждате раждат по домовете си в някакви абсурдни и ненормални условия, други кърмят до голяма възраст на децата си, трети ги ограничават толкова с това да не опитат нищо от лошия свят.. като цяло.. има много побъркани. :hammer:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2017, 11:05

Ами то това не е ново под слънцето, сега е модерно да се Връщаме към природата и към миналото, да отричаме постиженията, да не се ваксинираме, да не раждаме в болници, да се кърмим до 5 годишни. :D и така.. :) с такив ахора ще живеят нашите деца, че и ние.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2017, 11:37

Значи явно модите са две - или до 3 години и нагоре, или до 3 месец. :lol: За мен и двете не са естествени и са ненормални. Кърменето трябва да е до около годината, а не да бъде до сто години, може да е начин на успокоение, но децата успешно се успокояват и с прегръдки и целувки, когато има нужда.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Snejna » 12 Мар 2017, 10:59

И за мен е нееестествено. Тялото на детето се развива и вече има нужда да се храни с пълноценна и разнообразна храна, а и една жена се съмнявам, че може 3-4+ години да произвежда пълноценна кърма.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Pipilota » 13 Мар 2017, 15:29

Как не им дотежава на тея жени да са супер майки направо не знам! 3 години да го кърмиш, нон стоп да си на разположение на това малко човече, ужас! Според мен това си е жив егоизъм от страна на майката, да изпитва и тя самата онова чувство, че детето й не може без нея и че тя е най-важното за него...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот krasi_more » 02 Май 2017, 10:05

Тези самите, които кърмят много време, се наричат помежду си горделиво "със стогодишно кърмаче".За мен не е много в час такова държание, но всеки си знае. До 2 години ми се вижда нормално кърменето, след това време бих преглътнала, но след 3 ми се струва твърде крайно.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Malina » 29 Май 2017, 15:43

Нуждите се променят и на детето и на майката., за мен не е нормално една жена да произвежда 4-5 години кърма за първото си дете (ако не е имало друго раждане), естествено, че качествата на кърмата ще се понижат, все пак ние не сме крави (макар че и тях ги забременяват, за да поддържат кърмата)! Децата колко нужда ще имат, при попложение, че вече се хранят и набавят полезните си храни от други източници.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Snejna » 30 Май 2017, 10:49

Ненормална история, сериозно ви казвам. Как може големи деца да се кърмят, както и да се погледне, не е много окей. :!: Не си го обяснявам какво си мислят майките, че помагат на децата си и те получават някакъв много добър старт ли...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Kayra » 20 Юни 2017, 17:06

СЗО и Българското министерство на здравеопазването препоръчват кърменето да продължи поне до 2 години и след това, колкото майката и бебето желаят. А средната възраст за отбиване в световен мащаб е между 2,5 и 4,5 години... И разбира се всяка майка може да преценява за своето си дете...
Аватар
Kayra
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Юни 2017, 16:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта