Кърменето след 2-3 годишна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Mon_ton » 19 Сеп 2017, 10:49

Препоръките са едно, но действителността е друга. Деца на по 4-5 години са твърде големи, за да бъдат кърмени, съгласете се, те вечемогат да приемат полезни и хранителни вещества от други източници, за тях не е важно да се кърмят. Затова казват на кърмаческата възраст до около 3 години, което даже е много, но още са бебета. И все пак зависи от това,как се развива бебето. Някои деца са по-пернати в устата, може ли да обсъждат на всеослушание как кърмят от майка си все още?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Петя Георгиева » 06 Ное 2018, 10:55

Аз кърмя моето дете и винаги съм искала да го правя. Няма нищо по-добро за него от това.
Обаче да кърмя 3-годишно дете не си го представям, не го разбирам. На тази възраст то отдавна трябва да е преминало към съвсем друг тип хранене - разнообразно и питателно. Никой не може да ме убеди, че кърменето в тази възраст е нещо различно от трудно изкореним навик.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Karina_85 » 07 Ное 2018, 12:09

И аз не го разбирам. Играе, играе на детската площадка, после идва да посуче и пак отива при приятелчетата :roll: Кърменето е нещо прекрасно, но като всяко нещо си има начало и край. Това си е чиста зависимост и сигурно трудно се преборва...
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Петя Георгиева » 20 Май 2019, 10:40

След 2 не мисля, че е драма. но на 3 и нагоре вече ми е странно. Тогава детето вече си изгражда свои контакти, играе с връстници. Някак си ми е странно да отиде при майка си и да иска да суче. Вероятно е въпрос на навик само, не на потребности.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта