Кърменето след 2-3 годишна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2017, 16:50

Какво мислите за кърменето до по-голяма възраст, а именно до 2-3+ годишна възраст на детето?
Нормално ли ви се струва? Моя позната роди преди месец, има дете на 4 години, което поискало също да започне да суче на ново, след като видяло сестра си да суче. А тя каза, че го е кърмила до 3 годишно. Сега отново му дава да суче, заедно с бебето. :shock: Аз останах като ударена са мокър парцал. За мен не е нормално и не смятам, че има някакви ползи от кърменето на деца след година, година и половина, 2 години са ми някакъв максимум. Но повече от това, не ми се струва нормално, а и кърмата надали дава нещо повече, освен успокоението с този навик..
Вие какво мислите за дългото кърмене и то що се отнася за деца, минали кърмаческа възраст? :?: :?: :?:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Elica » 10 Фев 2017, 17:04

Детето вече ще е голямо, храни се разнообразно и може да приема всичко от различни източници, защо му е да бъде кърмено? Това е извратено и според мен даже така се създават някакви побърквации в мозъка на децата, че тая интимност до 5 годишна възраст е нещо нормално.. :cow:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот valensiq » 10 Фев 2017, 17:38

Много късно е, моето дете сега е на 3г и 2месеца и не си предсатвям толкова голямо дете да го сложа да го кърмя, а и вече почва да се интересува от момичетата и момчетата, търси половите белези и зведнъж да го сложа да го ккърмя... не става някак си.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот YoLindi » 10 Фев 2017, 18:33

Никога не бих го направила, за мен не е нормално. Всяко нещо с времето си.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Фев 2017, 09:59

Не бих съдила, ако някоя жена е решила да кърми детето си и до 10 години, ако иска. Не би ми била приятелка, човек с такива странни възгледи в обкръжението ми - мерси. :mrgreen: Всичко е избор, според мен 2 години са максимум на кърмене, макар че според българаския език, кърмаче се нарича дете до 12 месеца.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Lollipop » 11 Фев 2017, 11:02

не го разбирам и аз, хубаво да кърмят децата си колкото могат по-дълго, но в крайна сметка, когато децата пораснат, те приемат храна от различни източници и се зареждат и с витамини и с всичко необходимо. Кърмата нито им е нужна, нито е достатъчно хранителна, за да задоволява нуждите им. Осве някакво странно его на майката героиня, .... то детето не получава нищо.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот kauda » 12 Фев 2017, 08:36

Странно е, когато детето вече говори и да иска да бъде кърмено.... не ми харесва изобщо. Нека се кърмят до година и половина, докато имат нужда от това хранене, после вече може всяко дете да яде нормална храна, разбира се, ако майка му иска то да се храни нормлано, защото може и да го кърми до 10 години. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот Malina » 12 Фев 2017, 09:45

Майките, които са с такова убеждения, мислят, че дават най-доброто на децата си в по-дълъг период от време, според мен това е до някъде извратено. Децата вечре разбират, не мисля, че им е работа да се навират в пазвата на майка си.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Фев 2017, 10:32

Все се сещам за Game of thrones< където се кърмеха на около 13-14 :lol:
Та така си мисля аз за дългото кърмене, не съм съгласна, до 2 години стига, това ми е максимума, на годинка ми се вижда рано за приключване с кърменето.
Разбрах, че по разни форуми за дългото кърмене, жените се вайкали, че децата им губели смукателни рефлекси... :lol: чудели се защо... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кърменето след 2-3 годишна възраст?

Мнениеот dinkog » 12 Фев 2017, 10:45

Извратено ми е, голямо дете да се кърми, айде до 2-3 бих приел, малко е още ма повече .... да ходят на училище да го кърмят не искат ли?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта