По колко часа седмично работите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот roksana » 14 Фев 2017, 23:26

Почасовата работа е по-удобна от тази гледна точка, че ти можеш да си прецениш колко часа искаш да работиш. И работодателят ти като се договорите с него и всичко е точно, можеш да си докараш прилична сума. Когато си на нормиран работен ден нямаш вариант да припечелиш повече, а и втора работа трудно можеш да започнеш.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот rose_92 » 16 Фев 2017, 00:25

Зависи как се падна на работа, защото работя на смени. Януари имах седмици с по 5 дни по 12 часа, което беше убийствено за мен!!! Сега този месен е по-леко и понякога имам само по 2-3 дни работни дни по 12 часа и ми е супер така. :grin:
За мен работата не е е най-важното нещо в живота и не искам да бъде (поне не тази, защото все още не съм намерила нещото, с което да искам да се занимавам на 100 % и да не мога без него). Дори и да ми плащат много пари, пак не бих искала цялото си време да прекарвам на работа. За какво са ми тези пари ако няма с кой и кога да ги похарча? :???:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Lilly_milly » 16 Фев 2017, 10:28

А, ето този последният въпрос е много важен и съществен :grin: ! Както казват фейсбучните мъдри мисли, никой на смъртния си одър не е съжалявал, че не е работил повече :grin: .
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Pipilota » 20 Фев 2017, 14:34

rose_92 написа:Зависи как се падна на работа, защото работя на смени. Януари имах седмици с по 5 дни по 12 часа, което беше убийствено за мен!!! Сега този месен е по-леко и понякога имам само по 2-3 дни работни дни по 12 часа и ми е супер така. :grin:
За мен работата не е е най-важното нещо в живота и не искам да бъде (поне не тази, защото все още не съм намерила нещото, с което да искам да се занимавам на 100 % и да не мога без него). Дори и да ми плащат много пари, пак не бих искала цялото си време да прекарвам на работа. За какво са ми тези пари ако няма с кой и кога да ги похарча? :???:

о, не се притеснявай! :) когато имаш семейство и деца, ще имаш как да си похарчиш парите и ще търсиш варианти за допълнителна работа. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Kaya » 20 Фев 2017, 16:37

От както съм майка работа по около 168 часа седмично, занапред ще видим. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот уморена » 23 Фев 2017, 15:42

Аз също спазвам редовното работно време и никога не работя повече, то и затова работя на минималната заплата може би. :mrgreen:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот exotic » 02 Мар 2017, 15:00

Колкото и много пари да изкарва човек, едва ли дълго време ще издържи да се чувства като изстискан лимон и да работи по n-часове на седмица отгоре. Самият ти организъм в един момент просто ще те принуди да си дадеш сметка какво правиш с някоя болест или здравословен проблем.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Yunona » 02 Мар 2017, 16:18

Обичайният ми работен режим е около 55 часа седмично.
В активните периоди в нашия бранш (пролет и есен) се налага да участвам в доста конференции и изложения, които винаги са през уикендите и са свързани с пътувания. Случвало се е да имам по 4-5 поредни работни уикенда, т.е. по няколко седмици без почивен ден. Не ми тежи, защото имам късмета да си обичам работата и се чувствам много добре.
Всичко е до нагласа.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Pipilota » 03 Мар 2017, 09:39

Yunona написа:Обичайният ми работен режим е около 55 часа седмично.
В активните периоди в нашия бранш (пролет и есен) се налага да участвам в доста конференции и изложения, които винаги са през уикендите и са свързани с пътувания. Случвало се е да имам по 4-5 поредни работни уикенда, т.е. по няколко седмици без почивен ден. Не ми тежи, защото имам късмета да си обичам работата и се чувствам много добре.
Всичко е до нагласа.

Ти си истинска късметлийка, аз ако трябва да работя един ден допълнително и сякаш ми раздират сърцето. Харесва ми работата,но не ми харесва обкръжението ми. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Мар 2017, 10:48

Когато на човек му е приятно да ходи на работа е съвсем различно, но колко от нас имат щастието д аработят на работа, която им харесва... а работя в хранителен магазин, познайте с какво желание ходя. :???:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron