По колко часа седмично работите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

По колко часа седмично работите?

Мнениеот Mon_ton » 13 Фев 2017, 15:36

Много ми е интересно, по колко часа седмично работите и как се чувствате от този си работен режим? Мъжът ми работи по 60 часа на седмица и е съсипан, все му казвам да намали работата, но и той вижда, че имаме нужда от пари и постоянно работи. :???:
Вие по колко часа седмично работите и на колко часа бихте се чувствали най-добре? Дали може да работи по-ефикасно човек, ако работи по-малко часове, според вас? Количеството определя ли качеството? :?: :?: :?:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Nightmare » 13 Фев 2017, 16:40

Ако работиш държавна работа или в някакво учреждение, нормалната работна седмица от 40 часа е бетон. Оттам-нататък всичко е много относително. Дали работиш в собствената си фирма или при частник, стремежът е да изкарваш повече пари, за да си покриваш нормално разходите. Затова се принуждаваш да работиш повече часове и е хубаво, когато това коректно се заплаща.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Elica » 13 Фев 2017, 16:45

Около 50 часа седмично работя, защото работата ми е свързана с пътуване и пътните ми са част от работния ден.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Фев 2017, 17:02

Домакинската работа брои ли се, ако е така, значи по 168 часа седмично. :lol:
А иначе, преди, когато работех, работих по 40 часа седмично, и уикендите по малко, но тях не ги броя. Мъжът ми сега работи нон стоп, със собствен бизнеес, и докато спи мисли за работа.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот zheleva212 » 13 Фев 2017, 23:52

Не съм се замисляла по колко работя, сега като видях темата почнах да изчислявам :grin: . Не са чак толкова много, не се преработвам толкова. Ама така ми е добре, човек има и други неща да върши, не само да работи.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Фев 2017, 09:55

Около 45 часа седмично работя. :mrgreen: Чувствам се супер така.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот sofi_black » 14 Фев 2017, 10:28

Преди работех от сутрин до вечер, често ми се налагаше и в събота и неделя. Беше ми интересно, държеше ме винаги нащрек и се чувствах доволна, но доста късно се усетих, че прекалявам и не обръщам внимание на почти нищо извън работата. Да, парите бяха добри, но в един момент разбираш, че те не могат да компенсират много неща. Вече съм на принципа върши си работата както трябва, но не се увличай. Като работиш 50, 60 и повече часа на седмица и какво от това, медал ли ще ти дадат? Човек трябва да знае как да се съхранява и да подрежда приоритетите си.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот dinkog » 14 Фев 2017, 12:20

sofi_black написа:Преди работех от сутрин до вечер, често ми се налагаше и в събота и неделя. Беше ми интересно, държеше ме винаги нащрек и се чувствах доволна, но доста късно се усетих, че прекалявам и не обръщам внимание на почти нищо извън работата. Да, парите бяха добри, но в един момент разбираш, че те не могат да компенсират много неща. Вече съм на принципа върши си работата както трябва, но не се увличай. Като работиш 50, 60 и повече часа на седмица и какво от това, медал ли ще ти дадат? Човек трябва да знае как да се съхранява и да подрежда приоритетите си.
Не медал, но добра заплата, с която ще можеш да покриваш готино нуждите си. :mrgreen:
Аз работя около 70 часа седмично, чувствам се добре, работата ми е много важна за мен и ми доставя удоволствие.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот vanusha » 14 Фев 2017, 14:41

Работя точно 40 часа седмично, но ако имам дни, в които оставам ми дават почивен ден, като компенсация.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: По колко часа седмично работите?

Мнениеот asdddwww » 14 Фев 2017, 17:00

Всеки ден работя по 10 часа, уикендите почивам, значи 50 часа си ги правя на седмица, не се чувствам зле.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта