Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот vanusha » 14 Фев 2017, 14:02

Хубаво да му вземете нещо, но той няма как да ги приема, тази билка за, която са писали по-нагоре, със сигурност върши работа и мой познат я е пил, само че той го направи по собствено желание, а не на сила, как на сила се кара някой да пие нещо, ртябва да го затворите в болница.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот MGB » 14 Фев 2017, 14:34

Комбинация от жълт кантарион, пелин и мащерка, като съотношението е 1:1:4, също казват, че помага. Залива се 1 с.л. от сместа с 1 ч.ч. гореща вода и се оставя да постои 2 часа. Пие се по 1-2 с.л. преди ядене 3 пъти на ден. Не знам колко ефект има, аз лично се съмнявам.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот ramimni » 15 Фев 2017, 11:59

Мисля, че алкохолизмът е сериозно заболяване и с билки не съм убедена, че може да бъде преборено. Вярно, че не съм запозната, но не си представям с жълт кантарион да ти спре желанието да пиеш.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот Pipilota » 20 Фев 2017, 13:49

ramimni написа:Мисля, че алкохолизмът е сериозно заболяване и с билки не съм убедена, че може да бъде преборено. Вярно, че не съм запозната, но не си представям с жълт кантарион да ти спре желанието да пиеш.

Всичко е до главата, на първо време,м ако няма желание за лекуване, защото повече може да се разчита на плацебо ефекта.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот nefertiti » 21 Фев 2017, 15:51

На първо място има воля. След това има медикаменти за подтискане на симптоми на абстиненция, ако положението е свързано със зависимост. За билки не съм чувала да се прилагат, ако има реален проблем.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот lussy » 28 Фев 2017, 11:26

Това е много сложен въпрос и проблем. Всеки е започнал да пие по някаква причина, най-често е свързано с някаква травма. Когато човекът осъзнае, че има проблем и иска да го реши, то трябва да се работи върху причината и едновременно с това да се бори със зависимостта. Може и да има такива билки, които помагат. Просто сега повече се разчита на изкуствените средства и никой вече не е запознат с природните начини. Не се знае какво ще подейства при един или друг човек.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот skyfly » 26 Окт 2017, 10:31

Не съм чувала да има такива билки. Дори и да има нещо, което действа, то няма как да бъде приложено, без искреното съгласие и желание за промяна. Има и билки, потискащи апетита, но ако прподължаваш да ядеш, няма как да подействат, нали така.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Има ли билки, които потискат желанието да се пие алкохол?

Мнениеот miron » 19 Окт 2018, 10:36

Сигурно има някои илачи, които се водят с плацебо ефект, ама .. то може някой и мента да пие и да вярва, че ще му помогне. Обаче ако тайно се очаква да се капе по чашката и да стане чудото, няма как да се получи.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта