Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Фев 2017, 12:08

Дъщеря ми още на 8 години почна да си променя държанието, във втори клас. В началото много се притеснявах как ще се справим и наистина и с право. Започна да ми отговаря на въпреки, да се заяжда с мене. Говореше ми постоянно лошо, не искаше да прави рутинни неща и все ми отговаряше "като не ми напомяш, няма да го имам това", като и напомня изобщо не ме отразяваше. Така продължи до около 16. Сега се поукроти, тая година е в 12 клас.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Фев 2017, 13:21

Ваня Стойчева написа:Дъщеря ми още на 8 години почна да си променя държанието, във втори клас. В началото много се притеснявах как ще се справим и наистина и с право. Започна да ми отговаря на въпреки, да се заяжда с мене. Говореше ми постоянно лошо, не искаше да прави рутинни неща и все ми отговаряше "като не ми напомяш, няма да го имам това", като и напомня изобщо не ме отразяваше. Така продължи до около 16. Сега се поукроти, тая година е в 12 клас.

Ужас... не е ли много рано във втори клас да почне да си променя мнението по такъв жесток начин? И с момчетата ли става така? ! :shock: Чувала съм, че момичетата карат по-тежък пубертет..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как се държат вашите деца в началото на пубертета?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2017, 16:56

И при нас почнаха на 8, явно тогава ги хваща пубертета момичетата, истински кошмар са! Трудно минават тея периоди, докато станат хора отново, продължаваме да чакаме ние.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта