Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Мнениеот exotic » 15 Фев 2017, 18:23

Наскоро приятелят ми забеляза малки червени петънца по врата и кожата на главата ми, а и аз напоследък спя неспокойно, все имам чувството, че ме сърби главата и нещо ме хапе. По тялото нямам такива червени петна и усещания. Възможно ли е проблемът да е във възглавницата, откакто се помня все на една и съща спя, докато матракът скоро го сменихме? Рядко се сещам и да я пера, сега като се замислих. Трябва ли да се сменят възглавниците, на които спим, и през какъв период според вас? Вие правите ли го? А колко често ги перете? Не знам с какво е напълнена моята даже и дали няма да стане някой фал, ако я пусна в пералнята :shock: .
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Мнениеот klara » 15 Фев 2017, 22:59

Аз пера всички възглавници 1 път в годината и мисля, че е достатъчна мярка срещу акари и всякакви евентуални замърсители. А че стават много мръсни, стават. Колкото и да се къпем и да слагаме калъфки, все пак ползва се.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Мнениеот rose_92 » 16 Фев 2017, 00:19

Може би през 2-3 години е добре да се сменят възглавниците. Според мен е добре да си купиш нова, не да я переш тази щом спиш на нея от много време. И аз преди бях така с една уж анатомична ама като ми се появиха кожни проблеми помислих, че е от нея и вече съм с друга. Не че е много нова де ама все пак доста по-малко съм я ползвала и ще взема да я изпера поне скоро.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Мнениеот Lilly_milly » 16 Фев 2017, 10:31

Ха, изобщо не съм се замислила за възглавниците :lol: ! Иначе стриктно почиством, сменям спално бельо, но изобщо не съм обърнала внимание в какво състояние са възглавниците, на които спим. Един път в годината май е много малко, ако позволява пълнежът им, може би 1 път в месеца трябва. Но смяната като че ли е най-доброто решение. :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Мнениеот Rali_hr » 16 Фев 2017, 10:53

Пера ги, само че не ми харесва да си сменям възглавницата, като нещо ми е удобно, не мога да го сменя, а и в наши дни трудно се намира хубава възглавница, има едни много меки, които след 5 спанета стават високи 3 см и на такоз чудо не мога да спя аз. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Мнениеот Petq.pet » 16 Фев 2017, 15:05

Има едни като се изперат стават на буци и после са много неудобни за спане. Спомням си, че по-старите видове трябва да се разчепкат даже. Аз спя на тези анатомичните. Имат си калъфка с цип, която често пера.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Трябва ли да сменяме възглавницата, на която спим, често?

Мнениеот fawla » 16 Фев 2017, 15:06

Аз съм си взела от Дормео и съм доволна, преди 2 години я взех, не съм усетила да си е развалила формата, да мирише, да имам обриви или нещо подобно. Пера я 3-4 пъти в годината.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron