Късно ли ми е за второ висше?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот Yunona » 16 Фев 2017, 15:48

rose_92 написа:И лошото е, че в тази държава никой не се интересува колко % от завършилите дадена специалност работят в сферата и има ли смисъл тогава от нея. Взимат си паричките от таксите и друго не ги интересува. :sad:


Тук вече не мога да се съглася с теб. Лична отговорност е да си направим проучване какви са ни перспективите след завършване на дадена специалност. Защо някой в "тази държава" да има повече отговорности за твоето бъдеще от теб самата и твоите родители? Идеята на постъпването в университет не е да учим там нещо си, което в момента ни се вижда интересно, а да положим основите на своето бъдеще. Какво да учат децата е най-важният въпрос в семейството след тяхното здраве. Поне аз така го разбирам, затова и отделихме много време и енергия за проучвания.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот rose_92 » 16 Фев 2017, 15:55

Yunona написа:
rose_92 написа:И лошото е, че в тази държава никой не се интересува колко % от завършилите дадена специалност работят в сферата и има ли смисъл тогава от нея. Взимат си паричките от таксите и друго не ги интересува. :sad:


Тук вече не мога да се съглася с теб. Лична отговорност е да си направим проучване какви са ни перспективите след завършване на дадена специалност. Защо някой в "тази държава" да има повече отговорности за твоето бъдеще от теб самата и твоите родители? Идеята на постъпването в университет не е да учим там нещо си, което в момента ни се вижда интересно, а да положим основите на своето бъдеще. Какво да учат децата е най-важният въпрос в семейството след тяхното здраве. Поне аз така го разбирам, затова и отделихме много време и енергия за проучвания.


Със сигурност когато някой ден имам деца, ще отделим много време да решим какво да учат и ще се опитам да им осигуря по-добре бъдеще разбира се ако взимам нормална заплата. При мен не беше така с моите родители - не са се занимавали особено с този въпрос, просто майка ми държеше да уча нещо, а аз не знаех какво точно искам (освен това, за което нямахме възможности) и така стигнах до тук. Не всеки знае на 17-8 точно какъв иска да бъде, а и не всеки може да си позволи да следва мечтаната специалност и учи нещо друго по-евтино, за да не остане само със средно.
Може би е добре да има някакви специалисти, които да посещават гимназиите и да насочат по някакъв начин учениците, които не са наясно какво искат да правят.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот Jully » 16 Фев 2017, 16:09

По-добре е да се даде почивка от година - две, да помисли човек каква реализация да последва, отколкото да се учи нещо безсмислено, затова и много от хората, което и каквото са учили - те не продължават да работят по специалността, а каквото намерят и се задоволяват с малко.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот rose_92 » 16 Фев 2017, 16:30

Jully написа:По-добре е да се даде почивка от година - две, да помисли човек каква реализация да последва, отколкото да се учи нещо безсмислено, затова и много от хората, което и каквото са учили - те не продължават да работят по специалността, а каквото намерят и се задоволяват с малко.


Така е. Напълно съм съгласна с теб.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот уморена » 16 Фев 2017, 16:42

Аз записах магистратура сега, вярно не е ново образование, но пак е нещо, така че пробвай, не е толкова трудно, а и като нямаш семейство все още е лесно да се справиш с ангажимента.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2017, 00:05

Давай смело, аз завърших второто си висше, когато вече бях женена и с малко дете, така че пречките само ние си ги създаваме и ние сами можем да се спънем по пътя, който вървим. Нищо лесно няма в този живот.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот dejavu » 17 Фев 2017, 10:21

Съвсем различно е да учиш на 25 и на 35 :smile: , по-късното учене винаги е съпроводено с много натовареност, времето ти е ограничено и е трудно да се подготвяш за изпити. А и по-трудно се запомня, мозъкът ти вече е толкова обременен с други неща. Така че сега ти е точно времето.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот valensiq » 17 Фев 2017, 12:50

Можеш да се справиш, след като имаш желание, много жени дори учат, когато са бременни , записват преквалификации, нищо не те спира да го направиш, след като имаш желанието, не е късно изобщо!
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот уморена » 10 Мар 2017, 16:24

Никога не е късно да се вземе образование, има хора, на които им се налага и в по-късен етап.Надявам се Rose_92 да е решила и да го направи! :poke:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Късно ли ми е за второ висше?

Мнениеот preslavaslavova » 11 Мар 2017, 22:13

Така е, никога не е късно да се развиваш, хубаво е да научиш нови неща и евентуално да преоткриеш себе си.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта