Салати, които стават и за основно хранене?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Апр 2017, 15:36

Салата Табуле за мен е идеална вариация на вкусна и здравословна салата. :geek: Мен поне ме засища много и с нея си се наяждам много добре,.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Yunona » 11 Апр 2017, 16:19

Обядът ми в офиса днес: салата от нахут, спанак, авокадо, домати, селъри, мента и зелен лук. Вкусна свежест :)
Прикачени файлове
IMG_9386.JPG
IMG_9386.JPG (188.96 KiB) Прегледано 306 пъти
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Апр 2017, 21:38

Yunona, успяваш ли да се нахраниш само с това? Аз днес си хапнах 1 патладжан с просо (т.е. 2 резена) и си останах гладничка. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Yunona » 12 Апр 2017, 09:16

rabotnata pchela написа:Yunona, успяваш ли да се нахраниш само с това? Аз днес си хапнах 1 патладжан с просо (т.е. 2 резена) и си останах гладничка. :mrgreen:


Салатата засища доста, Пчеличке, а и аз не разчитам само на нея за деня. Сутринта закусих с един голям банан, после ябълка, на обяд салатата, следобед малко сушени плодове и сурови бадеми, а за вечеря - ризото с грах и спанах и малко зелена салата. Храната е предостатъчна за ден като вчерашния, прекаран на бюрото.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот страстоцвет » 12 Апр 2017, 10:29

Салатата изглежда супер, е за мен ще е доста малко хапване, ако няма поне малко мръвка отстрани. :mrgreen:
Все пак, всеки трябва да прецени какво да яде, на мен яденето на Yunona ми се вижда супер малко за цял ден, но след като човек се чувства добре, какво по-хубаво от това. ;)
При мен засищащите салати са с риба, месо или повече варива, а чиниите по-големи. :mrgreen:
Преди месец опитах за първи път салата айсберг и сега я ям буквално по цял ден - днес съм си приготвил салата, която ме чака у нас в хладилника от айсберг, авокадо, домат, краставица, селъри и 2 консерви риба тон вътре с лъжица домашна майонеза. :mrgreen:
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот svetlozara » 12 Апр 2017, 10:55

С такова дневно меню мога да умра от глад и да вия като куче, но тя Юнончето, зато е най-слабата в нашия форум. :clappingorange:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Yunona » 12 Апр 2017, 11:08

svetlozara написа:С такова дневно меню мога да умра от глад и да вия като куче, но тя Юнончето, зато е най-слабата в нашия форум. :clappingorange:


Ха-ха, кога е бил прегледът на килограмите, пропуснала съм го :) Иначе нямам причина да се оплаквам от теглото си - тъкмо е за моите години и сантиметри.
Открай време се храня според според физическата активност. В дните, когато тренирам, дневното ми меню е доста по-различно. И апетитът тогава е по-различен, разбира се. Вчера и днес съм просто обречена на седене :sad:
Днешната ми салата ще е с червен боб, червени чушки, зелен лук, спанак, авокадо и краставица.
Всъщност не зная защо решихте, че салатите ми са малки. Чинията от снимката е голяма и дълбока - тип супена чиния и събира не по-малко от 400 г салата. Малки салатки при мен не вървят :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот страстоцвет » 12 Апр 2017, 11:24

Е тук вече ме успокои, аз ям в тея ресторантските купи салата. Не знам по колко са, но сигурно събират по половин кг салата. Без нея не сядам на масата. :mrgreen:
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот mix_twix » 12 Апр 2017, 12:33

Това е една от любимите ми салати. :razz: За мен също е много засищаща, но аз наблягам повече на нахута в нея.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Салати, които стават и за основно хранене?

Мнениеот Yunona » 18 Апр 2017, 23:38

Хайде да се включа в любимата темичка пак :) с две салати:
1. От тази си носих в офиса днес, никак не е от здравословните, но е много вкусна - 8 варени яйца (всички имаме сега :) ), нарязани на ситно и размесени с 4 стръка ситно нарязан зелен лук, 1-2 стръка ситно нарязан чесън, 1 непълна супена лъжица едрозърнеста горчица и 5 лъжици качествена майонеза (такова нещо ми влиза в хладилника веднъж на две години). Гарнирах си я резени домати и препечена филийка хляб.
2. Тази пък я приготвих за утре, вече е в графата на обичайната ми храна. Видях в БИЛА пресен див чесън (левурда) и пресни аспержи. Направих домашно песто от дивия чесън (с орехи, пармезан, зехтин, лимон и лимонова кора). Аспержите запекох на фурна със сол, черен пипер и зехтин. Сварих пълнозърнеста паста, смесих я с нарязаните на парчета аспержи и няколко лъжици песто. Преди сервиране ще добавя и чери доматки. Детето рече, че ще си я гарнира и с резени прошуто за още по-италиански вкус :) Аз пропускам мръвките, за мен е чудесна и без тях.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron