За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот zheleva212 » 16 Фев 2017, 17:45

Реших да си открия сметка в Първа инвестиционна банка, защото ми трябва служебно, и от там ме сюрпризираха, че вече съм имала стара, която не се използва повече от 2 години. Аз дори нямам спомен за нея и съвсем съм изключила, че някога съм откривала сметка там. Това означава, че нито съм вкарвала пари в нея, нито съм теглила, имала съм някакви стотина лева и това е. Сега изведнъж се оказва, че трябва да заплатя 40 лв., защото въпреки че не е ползвана от мен, сметката е обслужвана от банката и тези 40 лв. са се натрупали от такси за тази "услуга"! :evil: Слагам го в кавички, защото никой не може да ми обясни как точно са я обслужвали и какво толкова са правили, за да се натрупа такова задължение. И то задължение, за което аз не знам! Разбирам, че е моя отговорност да следя къде какви сметки имам, но как може да взимаш пари за нищо и дори да не предупреждаваш клиента, че има неактивна сметка и да не го подсетиш да предприеме нещо с нея - да я закрие ли или каквото той реши? Значи тихомълком банката трупа пари от незнанието, нехайството или заплеса на клиентите си. Евала! И това е практика на всички банки в България, защото мои познати са ми споделяли за същите проблеми с други финансови институции. И сега аз трябва да ги платя тия 40 лв. ей така, за нищото :banghead: ! Каква е тази политика? Ами ако баба ми ми е направила сметка като съм била дете и никой няма спомен, че съществува, това означава ли, че след години ще ме чукнат по главата и ще поискат да им платя, например 2 000 лв., защото се е "обслужвала" през тези години сметката?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот Harmony » 16 Фев 2017, 18:09

Ето още едно потвърждение, че банките винаги печелят :mrgreen: ! За съжаление такава им е политиката - от всяко нещо, дори да ти подадат бланка, да изкарват пари. Ще си платиш и ти таксата и ще пиеш една студена вода.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот penelopa » 16 Фев 2017, 23:34

Бяха ми открили сметка още като ученичка и там ми превеждаха стипендията от средното училище. И стана точно същото, което си описала - преди 2 години отивам да си открия сметка в същата банка и ми казват, че имам неактивна и че дължа 30 лв. именно от такси за обслужване. Ядосах се, защото съм завършила преди сто години и никой не ме е информирал, че тази сметка не се ползва, а в други банки ако 1 година не се ползва сметката, ти я закриват и те уведомяват. Едни могат да го правят, други не и взимат пари на хората.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот dejavu » 17 Фев 2017, 10:38

Че не са света вода ненапита, не са банките, те си имат собствени правила и закони и правят каквото си искат с хората. Аз не съм имала такъв случай, гледам да не откривам много сметки и в различни банки, защото наистина се забравя къде какво имаш. Една сметка си ми е достатъчна на мен.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот Guppy » 17 Фев 2017, 10:47

Тва е практика на много банки по такъв начин да изнудват своите клиенти, което е супер ужасно, на мен също ми се е случвало, накрая могат да те осъдят за тея пари, които са непотърсени! Извиване не ръцете на клиентите.... :roll: Проверете във всички банки, които сте използвали, дали имате сметки.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:42

Никой не ви е виновен, че не сте си закрили сметката. След като една сметка е открита, в нея се дължи всеки месец по определена сума за обслужване, независимо вие ползвали ли сте я или не, това си е бил ваш избор да не я ползвате. Имали сте възможност да закриете сметката, след като сте решили, че не ви върши работа. От там нататък това не е задължение на банката да се занимава с вашата несвършена работа.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот kulaksazov » 20 Мар 2017, 13:51

Привет!
Ако още не си платила таксата, отиди в банката и пусни ЖАЛБА (не молба), затова, че сметката не е била активна толкова години и неправомерно са начислени "такси обслужване", а също така и че не са те предупредили за неактивност по сметката. При мен се случи същото, пуснах молба, нищо не стана и тогава ме посъветваха да напиша същото, както в молбата, но отгоре да пише ЖАЛБА! За 2 дни ликвидираха начисленията. Иначе трябваше да платя 260 лв. - за няма нищо.
За съжаление vanusha не е права, защото ако банката държи на клиентите си, тя ще ги предупреди за неактивна сметка и за каквото и да било, това винаги има значение за по-нататъшната успешна комуникация! А това, че ти вземат парите, без да правят нищо - си е типично за българина - да прецакаш някого и да му гледаш сеира... :chickencatch:
kulaksazov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Яну 2013, 10:43

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот Локумът » 20 Мар 2017, 15:03

Жалбата се пуска пак в банката така ли? А ако жалбата изведнъж изчезне, или никой не я признае, после какво следва? Плащане на въпросните пари, нали?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот Ernestina » 05 Апр 2017, 10:44

Добре де, нали има един задължителен минимум лева да има в сметката, за да се обслужва тази сметка. Ако ти си имала стотина лева, те не са ли са си приспадали от тях, за обслужване и когато е спаднал под нужния минимум, да спират обслужването. И вече ако искаш да я възобновиш и продължиш да я ползваш и обслужват, тогава да искат да квараш сума?
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: За какво обслужване на сметка става въпрос, че начисляват такса в банката и после изнудват хората?

Мнениеот benzzi » 09 Апр 2017, 20:43

Аз също имах сметка в Уникредит ББ . Разбрах, че е закрита , когато ми потрябва удостоверение за налична сметка.
Много лоша практика на банките да не уведомяват клиентите си ,когато го правят. Но поне при откриване на нова сметка не ми поискаха да плащам пари за "обслужване" на вече закритата сметка. Ако бях на ваше място в никъкъв случай нямаше да им платя. По-скоро бих сменила банката, макар че за съжаление не се сещам за коректна такава:(
benzzi
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Юни 2016, 12:05

Следваща

Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта