Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот lini_leni » 17 Фев 2017, 16:59

Вкъщи подовете ни са почти навсякъде теракотени, само в кухнята и спалнята са ламиниран паркет. Винаги ги почиствам с една капачка Доместос, отскоро слагам и малко Бинго, едното за дезинфекция, другото за ароматизиране. Но забелязвам, че на чорапите ми отдолу се получават едни странни петна, като от изгорено от радиатор. Ходя по чорапи вкъщи дори и зимата, преди не ги е имало и сега си правя извода, че може да е заради препаратите. Възможно ли е да правят някаква реакция двата и затова да са се получили тези петна? Би трябвало да са проверени за такива реакции и да има предупреждение на опаковката им, но нищо такова не видях. Вие смесвате ли така препарати и забелязали ли сте нежелани реакции и проявления? Кой знае и как влияе това на здравето ни вкъщи! :shock:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот mimeto90 » 17 Фев 2017, 18:26

Аз по принцип съм против използването на препарати, само банята и тоалетната мия с такива, но предполагам, че доста вреди си нанасяш като чистиш по този начин. Възможно е и да има някаква реакция. Смятай щом си забелязала на чорапите такива следи, какво става.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот Lili_pili » 10 Окт 2017, 11:53

Защо слагате милион препарати, които не са и за под, за да миете пода?! Нито Доместоса, нито това Бинго са препарати за под, хората продават такива, които ароматизират и почистват, вземай си от тях. Правите глупости,после се чудите защо не било наред.. ами.. защо ли!?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2017, 12:43

И аз не ползвам Доместос или пък това Бинго не е ли за съдове, което си сложила? За пода използвам само препарати за под, от тези на Медикс универсалните. Харесват ми как миришат, а и реално няма как да се задържи миризмата много дълго време... :roll: Измивам го с една капачка в цяла кофа разтворено, поддържам пода само така.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот Pipilota » 10 Окт 2017, 15:06

Чак толкова да се обгарят чорапите, трябва да си сложила белина, на вярвам да се получи заради измиването, а и после пода ще е сух, няма от къде да дойде този ефект, най-вероятно си стъпвала някъде върху белина и подобни , за да се случи това с чорапите, абсурд да е просто, за дето си измила пода, това означава, че повечето деца щяха да са в рани.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Окт 2017, 19:10

Напълно невъзможно, според мен. Така или иначе, когато пода се навлажни може да има реакция, но след това няма шанс. Явно си сушиш чорапите на радиатора. :lol: А друго възможно е, ако имаш гъбички и са ти постоянно мокри краката в обувките и от самия им цвят да се получи ръждив отенък.
А останалото вече е въпрос на интелект да не използваш белина за да миеш пода си.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот Snejna » 13 Дек 2017, 13:20

Не вярвам, че може да се случи нещо такова, все пак препаратите се изпаравят, да не сте сушили чорапите на парното и от там да са изгорели, или пък върху печка на дърва? :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот Kremiliya » 14 Дек 2017, 12:43

Е вие пък от както дезеинфекцирате толкова, аз ползвам обикновен препарат, чак доместос , то има белина в него..
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот Blue_sky » 16 Апр 2018, 17:24

Вероятно се появява някаква химическа реакция, но за всеки случай избягвай да смесваш препаратите. И наблюдавай за възможни промени. Ако отново забележиш петна по чорапи, значи има проблем. В такъв случай е по-добре да използваш обикновен препарат или някакви натурални средства за почистване.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: Възможна ли е реакция между препарати за почистване на под?

Мнениеот mix_twix » 17 Апр 2018, 09:11

Защо ползваш толкова силни препарати, на земята ли ядете? :lol: Аз си ползвам или само вода, или някакъв универсален препарат за под, все пак наистина не ям от земята. :roll: И като се минава веднъж седмично с парцал, би трябвало да стига.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта