Искрени ли сте, когато говорите с приятелките си за децата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Искрени ли сте, когато говорите с приятелките си за децата?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Апр 2018, 21:43

По-добре всеки да си трае, в наши дни майките са много чувствителни и се смятат за много начетени. Вярно е обаче, че се търсят съвети и има много фейсбук групи и форуми, от които може да се получи различно мнение и информация. :!: Но :!: на сила да налагаш на някой мнението си, без значение близък или далечен изобщо не е готино.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Искрени ли сте, когато говорите с приятелките си за децата?

Мнениеот Frac » 16 Апр 2018, 17:05

На мен дори ми се е случвало да критикувам моите деца за някаква грешка или неправилно държание, което прави тяхно приятелче и те подражават. И то в присъствието на майката. Моите питат: " Ми на Петьо не му се карат!", а аз: "Той си има майка, тя ще му каже каквото реши, аз отговарям за вас и това не е редно" ( примерно) И виждам странично как ме наблюдават. Ми не е приятно, но пък не смятам, че поради чужди разбирания трябва да оставям моите деца на произвола. Възпитанието е цял живот, най-вече в детска възраст!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Искрени ли сте, когато говорите с приятелките си за децата?

Мнениеот Pipilota » 17 Апр 2018, 16:01

На мен ми става неприятно, случвало ми се е у нас да имаме гости, децата да играят и да се забавляват, една майка да дигне скандал на игрите им и да скофти цялото забавление, повече тази жена не я поканих на гости, беше ми близка приятелка - вече не. Смятам, че за всяко нещо си има начин да се говори и да се прави забележка, ако нещо не ти харесва. Никой няма право да крещи на чуждо дете и да го кара да се чувства зле.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искрени ли сте, когато говорите с приятелките си за децата?

Мнениеот Jully » 12 Сеп 2018, 12:56

Подбирам внимателно думите си, никой не иска да чуе нещо лошо за детето си.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта