Мислите ли, че боят изгражда?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Pipilota » 22 Фев 2017, 16:29

Четох днес, че в Русия вече е позволено мъжа да бие жена си, ако няма сериозни травми потялото, ама дори и да има, ако е минало една година от предишния път - може. Добре било, ако и родителите шамарят децата си, това не трябвало да се смята за по-голямо престъпление от това, ако шамарят съседското си дете да речем. :shock:
Вие какво мислите за шамарите, съвсем сериозно, тук сме анонимни, никой не знае кои сме, мислите ли, че шамарите помагат, с бой може ли да се изгражда доброто, характера?
Бъдете честни!
Аз си признавам честно, че съм си изтървала ръката по децата веднъж- дваж, ефект не видях. Мъжът ми никога не ме е удрял, нямам спомен от родителите ми да са ме били, като по-голяма, като бебе сигурно съм изяждала някой шамар. :roll:
Вие шамарите ли, вас самите удряли ли са ви?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Фев 2017, 16:36

За мен това е унижение, както и да го гледам, бил о то върху мъжа,върху жената, върху децата, ако налагаш над някой някакваа воля по такъв начин. Да разбирам, всеки се изнервя, понякога ни идва в повече, но ако това се повтори повече от веднъж, значи проблемът е налице! Не мога да изключа веднъж на някой да му прикипи и да си реши проблемът с удар, но това да се случва..
А според руснаците, това ще направи семействата по-сплотени...егати логиката. :banghead:
Аз не съм била жертва на насилие, нито семейството ми, веднъж съм удряла детето, отговори ми нещо много грозно и го ударих леко по бузата, по-скоро беше изненадващо за него, отколкото болезнено. Предпочитам разговорите и виковете.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот лиза » 22 Фев 2017, 16:46

Категорично не !!!За момента може да постигнете някакъв "резултат",който целите с боя.Но за в бъдеще създавате непрекъсната гласна и негласна съпротива.То не е добре нито за партньора и още повече за децата.Бъдещи невротици !Съжалявам ,че съм посягала на децата си ,мислила съм, че така съм предпазвала .
лиза
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Фев 2017, 16:37

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Snejna » 22 Фев 2017, 17:05

Боят и за мен не е решение, ако трябва да съм честна, до някъде го разбирам върху децата, веднъж да го нашамариш, да знае, но при възрастни хора е ненормално.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Yunona » 23 Фев 2017, 08:33

Със сигурност боят изгражда! Въпросът е какво...
Мисля си, че при по-слаби натури боят може да изгради страхливец и послушко. При по-силни натури боят може да изгради насилник (мен са ме били, сега е мой ред да бия; защото са ме били, съм станал човек и т.н.).
Признавам, че съм си удряла децата като малки - някъде в началния курс. 3-4 пъти се е случвало. Избухвала съм заради преднамерено лошо държание от тяхна страна и грозни постъпки . Никак не се гордея с това.
След това се научих да не паля толкова бързо.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот silver933 » 23 Фев 2017, 10:33

Като малък при мен дота игра шамарената фабрика, както казваше баща ми. Пълен тъпак, яко ни биеше с брат ми, общо взето за спорта ни шамареше. Майка ми също не отстъпваше, голяма простотия, малки деца ни смилаха. Сега не позволявам да се дигне ръка срещу децата ми, повишавам тон, но удрянето е категорично забранено!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Andrey » 23 Фев 2017, 11:20

Идиотско е да си биеш детето, жената, не ги знам тея руснаци коя логика следват, че подобно нещо ще е полезно и здравословно за семейството и видиш ли изведнъж отново ще се сплотят и т.н.
Как няма да са сплотени, след като ще се бият както сварят, кой ще смее да каже друго?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2017, 12:43

Yunona написа:Със сигурност боят изгражда! Въпросът е какво...
Мисля си, че при по-слаби натури боят може да изгради страхливец и послушко. При по-силни натури боят може да изгради насилник (мен са ме били, сега е мой ред да бия; защото са ме били, съм станал човек и т.н.).
Признавам, че съм си удряла децата като малки - някъде в началния курс. 3-4 пъти се е случвало. Избухвала съм заради преднамерено лошо държание от тяхна страна и грозни постъпки . Никак не се гордея с това.
След това се научих да не паля толкова бързо.

Не,всички сме имали моменти, в които сме си изтървали нервите, но това да е разрешено и нормално, да живееш с мисълта, че това е в реда на нещата е сбъркано...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Фев 2017, 13:38

Аз като малка доста съм изяла също, живеех с баба ми и дядо ми, дядо ми беше човек, който раздаваше шамари за добро утро, с родителите ми почти не съм живяла и не знам, вече бях много голяма когато отидох при тях. :roll: Не е приятно и не смятам, че по тоя начин съм го ужавала повече или съм смятала, че семейството ни е по-задружно. Това е някакъв извратен модел на възпитание, който те държи чрез страх.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мислите ли, че боят изгражда?

Мнениеот dejavu » 28 Фев 2017, 18:10

Няма такъв, който да не е получавал шамарче, нито пък е да не е посегнал в гнева си. Но системният бой не води до нищо добро.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта