Може ли трезвеността да е вредна?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот vanusha » 07 Мар 2017, 20:12

nefertiti написа:
Ваня Стойчева написа:Да и аз се радвам, че не е пияница, но ме е хванал за по една чаша вино, която не пия и всяка вечер. Моя приятелка ми се оплаква, че мъжа й пие много, аз й се оплаквам, че моя не близва... :lol:


Всеки с проблемите си. :lol:
nefertiti, точно го каза, всеки иска това, което няма, така да се каже. Е, надали Ванчето иска някой, който се налива у тях де, но може би малко по-отворен към пиенето. Все се сещам за един репортаж по телевизията, където показаха един мъж, който точно му се беше родило третото дете и той за пореден път посреща детето си пиейки компот. Да не е бил твоя мъж, Ванче? :rolling:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот mix_twix » 08 Мар 2017, 11:53

Аз разбирам, че ти не искаш да ти пречи на пиенето. :mrgreen: Обаче проучванията си казват, че по една чаша червено вино на вечер си е препоръчително. Според д-р Радева, не само е задължително, но и малко! :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот kauda » 27 Апр 2017, 11:20

mix_twix написа:Аз разбирам, че ти не искаш да ти пречи на пиенето. :mrgreen: Обаче проучванията си казват, че по една чаша червено вино на вечер си е препоръчително. Според д-р Радева, не само е задължително, но и малко! :mrgreen:

Като махнем шегата, чаша вино на ден е много полезна, бирата също носи своите ползи. Отново както и навсякъде се говори за това, дозата означава много. Нищо, с което се прекалява не е добро и не е правилно, а нещо, което се използва по малко и разумно е много полезно и правилно и носи своите ползи.
Всяко едно нещо, което се произвежда изначално и качествено, има своите ползи върху тялото и здравето. Злоупотребите вече са друго нещо. И домати е полезно да се ядат, но не е редно да се изяждат по 3-4 килограма на ден, нали? Така и с другите неща :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот уморена » 08 Дек 2017, 11:06

По малко, според мен е полезно да се пийва - по чаша вино, по малко ракия от време на време, засилва имунитета и избива гадините. Тука не говоря да се пие като за последно и да се наливате всеки ден.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Lollipop » 20 Мар 2018, 10:41

Да малко приемам, от време на време, или за постоянство по една бира 500мл. или чаша вино. Но да се изпиват по 2 литра бира на ден, да се пие по б утилка вино, по 300-400мл. ракия, айде... абсурд, с пияници не мога да се занимавам.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Тъжна Луна » 20 Мар 2018, 14:14

Ваня Стойчева написа:Всички казват, че да се пие алкохол е лошо, но има ли опция, в която ако изобщо не пиеш, също вредиш по някакъв начин на тялото си. :roll: Все пак по чаша - две вино били полезни, а ако изобщо не пие човек? Кое е по-добре 100% трезвеник, или да се пийва по малко? :mrgreen:
С мъжът ми постоянно спорим, той не близва алкохол, аз пия понякога по чаша вино, казвам му - полезно е да се пийва по малко, той не стига, че не пие, но и не иска да вижда другите как пият, когато имаме гости, много често (особено ако са му под някаква форма подчинени), забранява да има алкохол на масата, дори и вино или бира.
Каза да го убедя, че съм права. :mrgreen:

Аз смятам че мъжа ти не бива да се меси в тия раОти. Разбирам хората да се насират (с извинение) на масата ви като са на гости заради алкохола, или да забрани цигарите.. и ти обаче не си правя. Един вид той се опитва да те накара да не пиеш, а ти да го накараш да се пропие :) Ежте, пийте и си носете новите дрехи и не се дърлете за глупости като може и с други по-приятни неща да се занимавате. :idea:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот kalina_216 » 20 Мар 2018, 15:16

според мен си личи, когато накой тръгва да се пропива.. малко по малко..
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот ракун » 21 Мар 2018, 13:40

Няма да коментирам полезните и вредни свойства на алкохола спрямо физиологията на човека, защото не съм достатъчно запозната с биологичните проблеми, които лекува или създава. Но ще си позволя да ви споделя, че алкохолът има няколко важни роли за психиката. Той отслабва влиянието на Свръх-Аз над поведението, мислите и поривите на личността. Иначе казано задружките на съзнателнои несъзнателно ниво падат. Това може да доведе (на ниво съзнателни действия) до противообществени прояви, агресивно или непристойно поведение. На подсъзнателно нещата са малко по-сложни, но зад а ги обобщим, ще кажем че това, което иска То (неморалната и ламтяща част от индивида), започва да взима връх над мислите и понякога разваля красивата картинка.
Дори в умерени количества опиянението може да навреди на вътрешния мир, които човека пази (особено ако човека е от типа анално-контролиращи личности, стараещи се да са винаги на ниво).

Вторият проблем е, че алкохола (въпреки всеобщото мнение) е депресант, т.е. той рано или късно прави системите в мозъка по-лениви, бавни, неумели. Това влошава както фината моторика и взимането на решения, така и самоценката много по-различна от рационална.

При една нестабилна психика алкохолът е един от факторите, които осезателно могат да навредят на крехкото равновесие в личността.
Аватар
ракун
 
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 11:05

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Тъжна Луна » 21 Мар 2018, 14:19

ракун написа:Няма да коментирам полезните и вредни свойства на алкохола спрямо физиологията на човека, защото не съм достатъчно запозната с биологичните проблеми, които лекува или създава. Но ще си позволя да ви споделя, че алкохолът има няколко важни роли за психиката. Той отслабва влиянието на Свръх-Аз над поведението, мислите и поривите на личността. Иначе казано задружките на съзнателнои несъзнателно ниво падат. Това може да доведе (на ниво съзнателни действия) до противообществени прояви, агресивно или непристойно поведение. На подсъзнателно нещата са малко по-сложни, но зад а ги обобщим, ще кажем че това, което иска То (неморалната и ламтяща част от индивида), започва да взима връх над мислите и понякога разваля красивата картинка.
Дори в умерени количества опиянението може да навреди на вътрешния мир, които човека пази (особено ако човека е от типа анално-контролиращи личности, стараещи се да са винаги на ниво).

Вторият проблем е, че алкохола (въпреки всеобщото мнение) е депресант, т.е. той рано или късно прави системите в мозъка по-лениви, бавни, неумели. Това влошава както фината моторика и взимането на решения, така и самоценката много по-различна от рационална.

При една нестабилна психика алкохолът е един от факторите, които осезателно могат да навредят на крехкото равновесие в личността.

Доста нАучно обосновано мнение. Имах близка с проблеми от спектъра на депресията, но тази дето си плачеше за лечение и не само заради лекарствата, алкохолът й бе строго забранен заради гореописаните от ракун причини. Но всички ще умрем един ден и ако ни е страх да живеем що изобщо да живеем. всичко носи риск в този живот и много често всички рискуваме нещо - осъзнато или не. :+1:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Може ли трезвеността да е вредна?

Мнениеот Anka » 08 Юни 2018, 10:07

Според мен ако човек пие понякога, когато е в компания, за удоволствие или нещо подобно е много по-различно, отколкото ако всяка вечер сяда на маста и си сипва я ракия, я бира, я водка.
Българите пият много, пият от нещастие, и явно, благодарение на алкохола, стават все по-неудовлетворени и по-нещастни.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта