Сарми - кой как ги прави?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот vanessa_ » 11 Юли 2017, 13:45

Обожавам сарми, много са ми вкусни и любими, с всякакви листа, даже не подбирам. :lol: Дори си правя "мързеливи" сарми, като нарязвам листа направо в сместта и запичам, стават също много вкусни.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот vanusha » 14 Юли 2017, 09:09

S_Milenska написа:На мен със зелеви листа ми харесват най-много. Даже понякога правя с прясно зеле, и те не са лоши. Отделям си листа от зелката и ги варя за около 10 минути в гореща вода (слагам листата след като водата е завряла). След 10 минути, когато са готови листата ги изваждам от водата и оставям да се охладят, за да мога да ги пипам спокойно. ПРез това време си правя пълнежа:
Задушавам 1 глава лук, 2 моркова и 2 чушки всичко нарязано на дребно, когато омекнат зеленчуците добавям каймата и я бъркам, докато се раздребни. Слагам подправките - чубрица, сол, черен пипер, червен пипер и 4-5 с.л. доматено пюре или два домата нарязани на ситно и след 2-3 минути слагам 1ч. ориз , заливам с 1 чаша вода и разбърквам за 5 минути, докато водата се поеме почти цялата от ориза. Махам от котлона и идва време за пълненето. Изчиствам дебелата част на зелено и слагам по 1 с.л. от пълнежа. Нареждам в гювеч или в тенджера, на която на дъното съм обърнала една чиния. Заливам с още 2 чаши вода и слагам да се пече, ако е гювеч, или да се вари, ако са на котлона.

Хитро е това с пресните зелеви листа, аз винаги с кисело зеле съм правила, уж така си знаем от деца. Ще пробвам лятото да направя така. Но не става ли много гаден и зелев вкуса?
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот qwerryyy » 14 Юли 2017, 11:06

Нямам любими, всички сърми харесвам, може би защото нямам много често за ядене, голяма играчка е да се приготвят.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Сарми - кой как ги прави?

Мнениеот marchinko73 » 24 Дек 2019, 14:39

Асеновградските сармички са дребни, другите са по-големи. Много подходящи са за коледната трапеза. Аз не мога да ги правя, но много ги обичам, стига да има кой да ми ги приготви. :wink:
Като стана дума за Коледа и сарми, знаете ли какво е коледна еротика?
Да снимаш сармите незавити! :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта