Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот iwoni » 01 Мар 2017, 22:51

Много често чувствам сухота в устата. Много е неприятно усещането и не знам как да се преборя с това нещо. Понякога ми е трудно дори да преглъщам и да се храня. По какъв начин мога да си помогна, за да спре това неудобство? Има ли някакви билки, храни или други средства, които да накарат сухотата да изчезне?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот analizatorka » 01 Мар 2017, 22:59

Понякога и на мен ми се случва. Пиете ли достатъчно вода? Тялото като се дехидратира и се чувства после това нещо. Аз пия малко вода по принцип и трябва все да си напомням да пия повече. Дъвките ми помагат, но ефекта с тях е краткотраен.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот julianne » 02 Мар 2017, 10:09

Яжте храни, които предизвикват по-обилно слюнкоотделяне като люти чушки, пикантни храни. Но се консултирай и с лекар, все пак това не е нормално състояние, трябва да има някаква причина за тази сухота.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот dessiblond » 02 Мар 2017, 11:04

Поддържай въздуха в стаята влажен, това също си оказва влияние. Аз често си смуча резен лимон, хем го обичам, хем добре ми овлажнява устата.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот mimeto90 » 02 Мар 2017, 14:12

Освен сухота вътре, напукват ли ви се устните, стават ли на ранички? Ако е така, по-добре се консултирайте с лекар. Това може да е симптом на някакво заболяване.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот Notification » 03 Апр 2018, 14:32

Сухотата може да е признак за диабет, трябва да се консултираш с лекар, а не да пиеш вода.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот silver933 » 13 Апр 2018, 10:07

Notification написа:Сухотата може да е признак за диабет, трябва да се консултираш с лекар, а не да пиеш вода.

по-скоро ако се изпитва и жажда, най-вече, сухотата само не е достатъчна за да даде такава индикация на диабет.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот Frac » 13 Апр 2018, 17:29

Според мен трябва да се обърнете към лекар, щом казвате, че това състояние се случва често.
Иначе, в някаква определена ситуация, при стрес, превъзбуда или тревога е възможно да ви пресъхне устата. В такива моменти аз си прехапвам езика. Това автоматично увеличава слюнката в устата. Чух го веднъж от един актьор, който обясняваше разни трикове по време на представления. От тогава го използвам и аз :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Юни 2018, 13:52

Frac написа:Според мен трябва да се обърнете към лекар, щом казвате, че това състояние се случва често.
Иначе, в някаква определена ситуация, при стрес, превъзбуда или тревога е възможно да ви пресъхне устата. В такива моменти аз си прехапвам езика. Това автоматично увеличава слюнката в устата. Чух го веднъж от един актьор, който обясняваше разни трикове по време на представления. От тогава го използвам и аз :)

Много хитро това с прехапването на езика, никога не би ми дошло на ум, но виж актьорите си знаят работата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сухота в устата - как да се преборя с нея?

Мнениеот Боби_Тони » 20 Май 2019, 11:27

Ако наистина е често, си е за лекар.
При мен се получава, защото не пия достатъчно вода. Сещам се, когато вече мие пресъхнало гърлото. А и въздухът в офиса е много сух.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron