Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 01:48

Мамо, дай това, мамо, хайде онова, мамо, мамо, тате, тате...
Кой е най-добрият начин да кажете НЕ на едно по-голямо дете?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот lallali » 31 Окт 2011, 10:51

Аз лично съм отчаяна. НЯМА начин за справяне с децата, било то големи или малки, решат ли да ти се качат на главата, го правят. Ако детето е малко, някак си ще успееш да се наложиш, не ми се мисли как бих се оправяла с един тийнеджър.
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот cioccolatini » 02 Ное 2011, 20:33

Violetta написа:Мамо, дай това, мамо, хайде онова, мамо, мамо, тате, тате...
Кой е най-добрият начин да кажете НЕ на едно по-голямо дете?


С появата на едно по-малко братче или сестриче ;) Така ще се научи да си дели своето, да не бъде егоист, да обича повече и да израсне по-бързо!
Аватар
cioccolatini
 
Мнения: 11
Регистриран на: 07 Окт 2011, 18:06

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот niya_mazova » 08 Окт 2013, 17:03

С тинейджърите най-лесно, е когато вече имаш връзка с него, най-важното е да не се прекъсва от момента, когато е малко и можеш да осъществиш истински контакт с него, а не ти да говориш и той да не слуша. :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 11:23

Не знам направо, според мен ние трябва от малки да ги учим на самостоятелност, ако това е проблема, ако е обаче искам на купон и като кажеш 5 пъти не, накрая сам ще си отиде човека без да пита, ти после наказвай, още повече да те намрази :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот Anka » 08 Яну 2015, 17:18

Хич не е лесно с тийн. Според мен е хубаво от малки да казваме на на децата си, за да знаят и този варинат и да са наясно, че не могат да имат всичко, или поне не веднага. Ако са свикнали да им угаждате, или на тях да им откажете да им купите блуза, а вие се върнете на другия ден с ботуши за 180лв. нали.. трябва да бъдете честни. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот mix_twix » 08 Яну 2015, 18:17

Ако трябва със шамари, ама вие като сте отървали времето за кога ще му мислите... трябва да мислите по-рано за това че детето расте и трябва да сте го възпитали някак си.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот Anka » 09 Яну 2015, 15:21

Много трудно, аз до скоро бях в тийн години, сега съм на 19 и все още голям зор виждат родителите ми с мен. :lol: Макар че започнах да се очовечвам де. Преди няколко години, когато се роди брат ми много ми беше криво, но тогава бях на 13 и хлапето заемаше цялото внимание и най-мразех, когато ми кажеха "не може да излизаш, нямаме пари" и отидат до бебешкия магазин, хвърлят една торба пари. Вярно, че са били от значение за детето, но тогава не го виждаш така.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот Lili_pili » 01 Апр 2015, 15:55

Ако до вчера сте позволявали всичко, а днес не, то тийнът се обърква. :)) И особено ако не му дадете причина, защо вече това му е забранено?!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да кажем НЕ на тинейджъра...

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Апр 2015, 17:11

Много е трудно, особено ако е разглезено детето.. то и да не е разглезено де. Синът ми сега замина да учи и се разбрахме с дъщеря ми от по-рано, че уж ще проявява разбиране когато става въпрос за нещата, които трябва да се купят. Не сме я ограничавали, но трябваше да разбира и да изчаква с някои неща в рамките половин месец, да речем. :| Но в началото всичко беше наред, но с времето...нещата се случиха по-зле и сега не знам какво да правя. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта