Задължително ли ползвате столче в колата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Задължително ли ползвате столче в колата?

Мнениеот Lollipop » 06 Мар 2017, 13:15

Напоследък често виждам малки деца сложени на предната седалка и такива, които стърчат отзад в колата и изобщо не използват столче, а са изправени.
Направо си мисля, че само аз си слагам децата в столчета и ги закопчавам, дори и за кратко разстояние.
Моя приятелка каза, че нейното дете - само на две години, не иска да стои дори на задната седалка, а пътува отпред,препасана с колана. Направо ми стана лошо, като ми го каза...
Явно обаче това е честа практика. :car:
Кажете вие ползвате ли столчета за кола, какви столчета използвате и какво мислите за родителите, които не използват столчета в колите си? :?:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Задължително ли ползвате столче в колата?

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2017, 14:51

За мен е абсолютно задължително, но виждам, че не се прави! Да не ви казвам, че съм виждала жена да шофира в натовареното движение в 17ч. с дете в скута си....
колкото и да реве едно дете, когато става въпрос неговата безопасност то всяка от нас трябва да може да изтърпи рева, а и ако никога не е допускана такава грешка, че детето да се учи на други места, то няма да мрънка. Все ще си има някой период, в който няма да се кефи, но ще го преодолее.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Задължително ли ползвате столче в колата?

Мнениеот silver933 » 06 Мар 2017, 15:40

Идиотия е да сне се използва столче за кола, но всякакви тъпаци има, ясно. Моя тъст беше подхванал малкия до близкия магазин да го кара с колата - на мястото на шофьора, а жена ми мълчала. Като го видях малкия не се качваше в колата му половин година, а жена ми отнесе голяма кавга.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Задължително ли ползвате столче в колата?

Мнениеот S_Milenska » 06 Мар 2017, 15:54

Преди 15 години, когато родих столчета за кола почти не се срещаха, а и никой не ползваше, на дълъг път седеше в мен, не сме имали проблеми, ако детето е кротко, за какво му е това столче, ако има сложен колан?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Задължително ли ползвате столче в колата?

Мнениеот Rali_hr » 06 Мар 2017, 16:36

Ползвахме за дъщеря ми, въпреки че не бяха така популярни, ползваме сега и за сина ми. С дъщеря ми не съм ползвала повдигащата седалка, сега имаме такава сина ми. Взехме възможно най-голямата, направи мивпечатление, че повечето са много тесни, а се очаква до 12г. или до 150см. да стоят на нея. :roll: Седалката е на Лорелли взех най-широката.
Преди бяхме със столче Britax Römer, изключителен стол, само че го купихме втора ръка, беше леко изтъркана подплатата, после вече се скъса. Ако мога да го претапецирам ще изкара още няколко деца.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Задължително ли ползвате столче в колата?

Мнениеот Snejna » 06 Мар 2017, 16:48

И ние не сме ползвали, когато дъщеря ми беше малка, нямахме кога, купих си когато стана на около 5-6 години и само с колана, но глупостта децата да се возят на предната седалка и такива неща не я приемам! А в скута на шофьора изобщо няма да коментирам...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Задължително ли ползвате столче в колата?

Мнениеот Rali_hr » 03 Сеп 2017, 10:03

И аз не го разбирам това, или практиката - няма да слагаме колан, че сме за малко. Как така за малко, на всеки ъгъл може да бъде ударена колата. толкова идиоти има, разсеяни, мислят си, че ще излязат пред вас. Вчера ходих до село, на прав равен път карам засилена, няма никой и от храстите изчака един трактор, оня изобщо не се обърна да погледне има ли кола, ако беше погледнал, щеше да види, че друга зад мен няма и логично, щеше да изчака да мина. Онзи просто тръгна. Такива спирачки набих,ч е раздрусах всички в колата, ако нямаха колани децата можеше да има някоя ударена глава.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта