Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Мар 2017, 17:02

Преди няколко години се появи информацията, че в учебник по музика се пее за една Лиска, която е миска и иска да се вози на скъпата кола на Вълчо, сещате ли се?
Сега в учебниците има Джелем Джелем, химна на ромите! Следващото може би ще е някое песен на Фики, знам ли! Мислите ли, че родителите могат да повлияят по някакъв начин на съдържанието на учебниците и подобни глупости да не влизат в учебния материал, или според вас няма проблеми, че децата учат подобен род песни? :?:
Вие ако трябва да карате детето си да учи Джелем, Джелем, какво ще направите? Ще го карате да научи песента заради високата оценка, или ще отричате необходимостта да учи подобна глупост?
Какво ви е мнението?! :?:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Мнениеот Malina » 07 Мар 2017, 17:13

Наистина е възмутитаелно какво пише по учебниците, но това не е и нещо ново, от години се опитват да се внедрят някакви абсурди из учебниците, не е и само по музика, сами виждате колко странно се описват различни събития от историята ни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Мнениеот vanusha » 07 Мар 2017, 20:24

Пълна глупост, това мога да кажа! :front: Не разбирам какво толкова им пречи да учат нормални песни, като деца учихме Джоре дос,а не учихме циганска музика! А и не само, половината песни като поп фолк песни, ами обидно е!
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Мар 2017, 20:28

Аз съм мислила за това, когато синът ми почне да учи такива неща, ще му кажа, че няма нужда да го учи и че няма д аимам против ниска оценка от него по музика. не искам да си промива мозъка с глупости!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Мнениеот mix_twix » 08 Мар 2017, 10:58

rabotnata pchela написа:Аз съм мислила за това, когато синът ми почне да учи такива неща, ще му кажа, че няма нужда да го учи и че няма д аимам против ниска оценка от него по музика. не искам да си промива мозъка с глупости!

само че това може да стане и без ти да знаеш, добре че поне само като малки, без да схващат много за какво става въпрос ги учат на глупостите в учебниците, после като пораснат, надали някой си прави труда да учи задълбочено по музика.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Мнениеот Stark » 14 Мар 2017, 13:24

Не знам кой ги мисли тези учебници, но е обидно и към родителите и към децата, че изобщо ги карат да учат подобни глупости. Всеки един уважаващ се учител, би трябвало да не преподава тези глупости не децата.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какво мислите за новите песни в учебниците по музика?

Мнениеот Lollipop » 14 Мар 2017, 13:43

Децата трябва да знаят как се върти любов в наши дни. :mrgreen: Лиска трябва да тича след вълчо с беемвето и да припява джелем джелем явно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта