Любими и предпочитани зимни курорти...

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 09:44

Много обичам почивката си през зимата, когато мога да си почина наистина - наоколо е топло, а навън е бяло и вие студен вятър. Кои са вашите предпочитани места за почивка през зимата? Аз съм твърдо ЗА Банско, ужасно красиво и живо през зимата.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот Ivaylo » 12 Ное 2011, 00:52

Violetta написа:Много обичам почивката си през зимата, когато мога да си почина наистина - наоколо е топло, а навън е бяло и вие студен вятър. Кои са вашите предпочитани места за почивка през зимата? Аз съм твърдо ЗА Банско, ужасно красиво и живо през зимата.

Велинград, стига да избереш добър хотел, с добри спа процедури. Страхотно място е и Хисаря, но там е много, много скъпа храната. Нямам идея защо.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот d_2 » 28 Ное 2011, 13:11

Хора, днес се поразрових и открих някой интересни места, където със сигурно си заслужава да отидеш.
Изображение
1.Ски курорта Банско – Пирин
Няма как Банско да не заеме челното място и в тази класация. Градът- музей се намира в подножието на Пирин и привлича туристите не само със световноизвестните си писти, но и с уникалното съчетание от съвременност и стара архитектура – новите хотели съжителстват с къщурки с дървени чардаци.
В Банско има около 70 км ски писти, а оръдията за изкуствен сняг гарантират използването им от декември до май. Уникалната атмосфера на градчето се допълва и от традиционните ястия – само тук банският старец, катиното мезе и чобанският шиш носят автентичния си вкус.

2.Ски курорта Боровец – Рила
Най- старият планински курорт у нас. Разположен на северния склон на Рила, съвсем близо до София. Вниманието на столичани Боровец привлича, когато княз Фердинанд построява лятна резиденция там. Някогашната Чам Кория заема третото място сред 10-те най-добри зимни курорти в света, класирани от британския в. „The Independent“ през януари тази година.
Пистите в Боровец са с 58 км дължина и предлагат възможности за каране на ски, сноуборд, нощно каране и ски бягане. Оръдията за изкуствен сняг пък гарантират независимостта на курорта от капризите на времето.

3.Ски курорта Пампорово – Родопи
Перлата на българските зимни курорти. Пампорово е разположен във вътрешността на Родопите и в подножието на връх Снежанка. Спокойно може да бъде наречен най-слънчевият курорт на България, защото заема първото място по слънчеви дни у нас.
Туристите съчетават ски ваканцията си със спа процедури, а идеални места за разходка са намиращите се наблизо Чепеларе, Стойките и Широка лъка. Момчиловци пък предлага една от най-добрите писти за сноуборд у нас.

4.Местността Узана – Стара планина
Само на 22 км от географския център на България – Габрово, в сърцето на Централния Балкан се е сгушила Узана. Местността предлага главозамайваща гледка, заради която мястото е начална точка на множество планински маршрути.
Узана е известна с добрите възможности за практикуване на зимни спортове. Околностите са подходящи и за скално катерене и спелеология. Любителите на куртурния туризъм могат да посетят намиращите се наблизо архитектурно-етнографски музей „Етъра“ и Соколски манастир.

5.село Чифлика – Троянски балкан
Курортното селище Чифлик е разположено по най-горното поречие на река Бели Осъм на площ от около 50 кв. км. в югозападната част от територията на община Троян. Намира се на 750м надморска височина и е заобиколено от вековни гори и тучни пасища. Зимата тук е мека, лятото е прохладно а въздухът е кристално чист.
Идеално място за релакс и СПА в някой от красивите малки хотелчета, кацнали наоколо. Повечето от тях предлагат басейни с топла минерална вода, какво открити така и закрити. Няма по-хубаво от това да се топнеш в топлата вода, когато покрай теб всичко е побеляло от сняг или прехвръкват снежинки…
Тук се намират природните забележителности, част от Национален парк “Централен Балкан”: “Козя стена” с прочутия цъфтящ тук еделвайс, седловините “Кашка” и “Маркова ливада”, скалните феномени “Ушите”, “Съдраната стена”, “Рогачеви камъни”, ервозионните котли на Камачарска река и други. Всички те са интересни и желани обекти за туристически походи на хората, обичащи планината, разходките сред природата и чистия въздух.

Изображение
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот зозо » 01 Дек 2011, 14:12

d_2 написа:1.Ски курорта Банско – Пирин
Няма как Банско да не заеме челното място и в тази класация. Градът- музей се намира в подножието на Пирин и привлича туристите не само със световноизвестните си писти, но и с уникалното съчетание от съвременност и стара архитектура – новите хотели съжителстват с къщурки с дървени чардаци.
В Банско има около 70 км ски писти, а оръдията за изкуствен сняг гарантират използването им от декември до май. Уникалната атмосфера на градчето се допълва и от традиционните ястия – само тук банският старец, катиното мезе и чобанският шиш носят автентичния си вкус.


Миналата година, точно на нова година бяхме там и беше страхотно. Заслужава си да отидете! Тази година и аз ще повторя. Уникално място!!!! 8-)
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот valiart » 09 Дек 2011, 19:39

Това е и моята класация за предпочитани зимни курорти!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2014, 11:41

Зависи какво търсиш от зимната си почивка, ако искаш да караш ски трябва да се ориентираш към места с добри писти,ако искаш да пиеш червено винце и да гледаш отвън как се трупа снега товага ще си избереш хижа, аз съм от втория тип и обичам да ходя в Пампорово и в Троянския балкан. Тази година отново ще ходя на планина около Троян, надявам се, че ще има поне малко сняг, предишната зима беше много топла покрай почивните дни :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 17:42

Голям съм почитател на почивката на планина! Обичам навсякъде да почивам, а най-вече по селцата в планината, там е истинската красота
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот Krum » 08 Яну 2015, 15:55

Rali_hr написа:Голям съм почитател на почивката на планина! Обичам навсякъде да почивам, а най-вече по селцата в планината, там е истинската красота

Аз също обичам да съм на такива места, много спокойно. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Любими и предпочитани зимни курорти...

Мнениеот Ая123 » 05 Мар 2019, 15:55

Не харесвам баналните, пренаселени зимни курорти. Любимо местенце ми е Триград, зимата е прекрасно там.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron