Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот Lili_pili » 08 Мар 2017, 13:30

Искам да започна да закусвам, знам колко е важна закуската, но от години не го правя и ми е трудно със ставането от леглото да започна да ям, огладнявам около 2-3 часа след като съм станала от сън, а тогава съм на работа и освен нещо сухо, нямам много възможности какво мога да ям.
Искам все пак да се опитам максимално да следвам добрите закуски и да си направя някакъв режим,който да спазвам и който е пълноценен, а не просто ядене на нещо, колкото да не съм гладна. :roll:
Вие какво закусвате и по кое време закусвате? И след това чувствате ли ситост?
Аз ако съм закусила примерно към 8ч, после в 10-11 умирам от глад и вече искам да изям нещо стабилно, а нали уж закуската е с идеята да ни засити до обяда. Помогнете вие как се справяте и какъв ви е сутришния режим на хранене? :?:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Мар 2017, 15:00

Аз също не мога да закусвам със ставането от леглото, хапвам чак към 10ч. обикновено ям някакви бисквити, което изобщо не ти го препоръчвам,когато съм вкъщи и имам място ям най-често овесени ядки с кисело мляко и плодове, после обядвам към 13-14ч.
Казват, че най-добрите закуски са яйцата и киселото мляко, според мен обаче не са засищащи, не знам колко яйца трябва да се изядат, за да се заситя, но със сигурност не са едно или две.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот miron » 08 Мар 2017, 15:31

Нормално като закусиш рано сутринта и после към 10ч пак да си гладна, и на обяд отново, и в 4, и вечерта. :roll: Най-добре закусвай тогава, когато огладнееш, а не още със ставането. Може да си направиш сандвич от една филия хляб, варено яйце и парче краставица. Достатъчно да те засити до по-ксъно и със сигурност е по-добре и по-малко калорично, отколкото ако изядеш пакет бисквити, докато стане време за обяда ти.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот Rali_hr » 15 Мар 2017, 15:05

Аз от скоро се мъча да се науча да закусвам, макар че после и аз усещам, че огладнявам повече, но се старая да не излизам от някакви граници. Обаче наистина по този начин метаболизма работи и се задейства от сутринта, иначе с ядене по веднъж или два пъти на ден, той просто спира.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот S_Milenska » 15 Мар 2017, 15:57

Аз всяка сутрин ям 2 яйця, филия хляб и няколко парченца сирене и домат. :)) Огладнявам вече към 11ч. и си хапвам банан, за да изчакам обяда. Закуската ми е в 8ч.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот Pipilota » 19 Мар 2017, 19:22

Четох, че енай-добре до около час след ставането да се закуси, за да се задвижи метаболизма. Закуската от сандвич, или яйце и филийка с малко сирене е достатъчна за сутришна закуска. :) Киселото мляко с плодове също е добър вариант.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот Malina » 19 Мар 2017, 20:19

Pipilota написа:Четох, че енай-добре до около час след ставането да се закуси, за да се задвижи метаболизма. Закуската от сандвич, или яйце и филийка с малко сирене е достатъчна за сутришна закуска. :) Киселото мляко с плодове също е добър вариант.
За първи път изобщо чувам да се споменява време, сякаш закуската е по някое време, за което никой не говори! За до час след ставане е много странно, аз ако ям толкова рано, после ще се спукам от ядене, това ли е задвижването на метаболизма?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот klarissa » 20 Мар 2017, 15:01

АСз залагам на тестяна и стабилна закуска, сутрин ядем от закусвалнята през седмицата, имаме близо до нас, а през уикенда правя мекици или друго тестяно.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот svetlozara » 20 Мар 2017, 15:40

klarissa написа:АСз залагам на тестяна и стабилна закуска, сутрин ядем от закусвалнята през седмицата, имаме близо до нас, а през уикенда правя мекици или друго тестяно.

Това, ако го изям на закуска ще ми е тежко после с часове и ще ми е зле на стомаха. Чудя се как може да има толкова народ сутрин пред баничарниците..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Каква е най-добрата закуска и в колко часа да я хапваме?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Мар 2017, 17:05

За закуска е най-добре да бъде високопротеинова диета за закуска. Яйца, бекон, наденичка, нещо стабилно за старт на деня. Това си хапвам аз - Яйца, плодове и филия черен хляб. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron