Кефир - как се прави, използва и какви са ползите от него

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот Jully » 09 Мар 2017, 11:18

С цел отслабване точно не съм го използвала, но съм го пила като айран за подобряване на функция на червата, имах големи проблеми с корема. Кефира ме избави, страхотен естествен пробиотик. Това подобрява и функцията на цялото тяло и забързва метаболизма, ако имате проблеми с килограмите може да използвате това. Знам, че има различни диети с кефир, които обаче ограничават адски много храната, но със сигурност са ефикасни. Хубавото на кефира е, че зарежда тялото с изключително много полезни бактерии. Може да го включите като част от ежедневното ви меню сутрин.
Някои диети с кефир препоръчват да се приема през деня само кефир по 1,5 литра дневно, но на мен ми се вижда повече от жестоко.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот fawla » 10 Мар 2017, 13:30

Благодаря ти, а как е на вкус, като айрян или има специфичен вкус? Надявам се да ми хареса. До колкото разбирам ефектите му по-скоро са пречистващи и грижа за стомаха? Не че е лошо, всичко минава през стомаха и неговото здраве и функции са много важни за здравето ни.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот Malina » 10 Мар 2017, 13:58

Опитвала съм, мисля че е много неутрално на вкус, като кисело мляко си е, пробвай.
При мен реши проблема със запека след операция на апандисит.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот Guppy » 27 Апр 2017, 15:05

Той е заместител на киселото мляко, но чак да има някакви функции за отслабването, не разчитай толкова. Полезен е до толкова, че когато се консумират ферментирали храни, каквото е и кефира, това спомага отслабването, но няма как да се разчита само на кефир.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот valensiq » 25 Юни 2018, 15:30

Кефирът е пробиотик, от там идват и ползите му, най-вече. Може да помогне на отслабването до толкова, че може да помогне на регулирането на стомаха, но не може да се очаква, че ще се яде безразборно и кефира само ще помогне на отслабването.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39


Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот Mon_ton » 31 Юли 2018, 16:03

valensiq написа:Кефирът е пробиотик, от там идват и ползите му, най-вече. Може да помогне на отслабването до толкова, че може да помогне на регулирането на стомаха, но не може да се очаква, че ще се яде безразборно и кефира само ще помогне на отслабването.

Точно, няма как да сме на диета и да си ядем каквото си искаме, и да пием кефир. Обаче колко е полезен, аз много го обичам, пия почти всеки ден, реших си проблемът с корема, преди често се подувах, сега нямам тея проблеми.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Авг 2018, 17:52

Интересно ми е какъв му е вкуса на туй нещо, като нашшето кислело мялко ли е или по-кисело? То с нашето си мляко си има доста диети за отслабване, поне тъй от жена ми съм чувал , че прави някакви разтоварващи дни и кислео мляко само яде. И от къде може да се купи или само у дома се приготвя видях, че има публикувани рецепти.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот Snejna » 06 Авг 2018, 13:54

ivan.stoqnov написа:Интересно ми е какъв му е вкуса на туй нещо, като нашшето кислело мялко ли е или по-кисело? То с нашето си мляко си има доста диети за отслабване, поне тъй от жена ми съм чувал , че прави някакви разтоварващи дни и кислео мляко само яде. И от къде може да се купи или само у дома се приготвя видях, че има публикувани рецепти.

Може да се купи, аз си вземам понякога на Хармоника от Кауфланд и е супер. Има си вкус на малко по-особен яйрян, трябва да се опита.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот ivan.stoqnov » 09 Авг 2018, 17:55

Пробвах го туй нещо, не ми допадна особено вкуса му. Като цяло и по-гадни неща съм пробвал. Да, има почти вкуса на киселото ни мляко, но друго си е нашето българското.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта