Кефир - как се прави, използва и какви са ползите от него

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Кефир - как се прави, използва и какви са ползите от него

Мнениеот lussy » 04 Ное 2013, 12:48

Забелязала съм, че всичко, което не ни е непознато и идва от Изтока, го смятаме за чудодейно! Наскоро чух за поредното вълшебство, което цери от рак, кожни проблеми и какви ли не заболявания – кефир.

Понеже имам проблем с подут корем и ниско кръвно налягане, бих изпробвала кефира, защото не искам да приемам лекарства за щяло и нещяло!

Разбрах, че кефирът благоприятства състоянието при кожни проблеми, като се прилага чрез намазване, но как и кое се маже,?

Всъщност нещата, които прочетох за кефира са доста повърхностни и никъде не пише как лекува! Някой знае ли какво по-точно лекува и съответно чрез какъв прием, евентуално и хранителен режим, може да се подобри състоянието на болния?!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот Harmony » 04 Ное 2013, 12:58

Нямам идея как лекува това "чудо", но аз съм си правила диета с кефир. Отслабнах бързо и ефективно, малко мъчителна ми дойте диетата и заради това съм я правила само веднъж за една седмица.
Може би има и други рецепти, които служат като лек, но и аз не съм откривала нищо по въпроса. :)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот The_The_Ramone » 07 Ное 2013, 21:15

Нищо не лекува, измама е. Чел съм даже и че вреди...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот sofi_black » 14 Ное 2013, 13:42

Е, всяко нещо в големи количества не е полезно, затова и има рецепти за употребата на билки и всякакви отвари с тях.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот Нелита » 01 Авг 2015, 10:31

Лечебните ползи от кефира

Опитът на поколенията показва, че кефирът:

* Регулира и подпомага имунната система на организма.
* Регулира кръвното налягане.
* Има положително въздействие върху сърцето и кръвта.
* Лекува кожни заболявания и акне.
* Регулира храносмилането.
* Лекува колит.
* Балансира стомашната флора и стомашна киселина.
* Лекува Candida Albicans.
* Лекува лактозна интолерантност.
* Намалява безпокойството, потиснатостта и депресията.
* Повишава енергията, създава чувство за здраве и благополучие.
* Произвежда всички необходими витамини и полезни, приятелски бактерии, важни и необходими за всекидневното ни здраве.

На болните от алкохолизъм се препоръчва лечението с тибетска гъба, тъй като тя напълно възстановява обмяната на веществата и лекува заболяванията, възникнали в резултат на злоупотребата с алкохол. – Казва се, че кефирената гъба в Европа е внесена от излекуван от цироза полски професор.

Освен полезни бактерии и дрожди кефирът съдържа минерали и основни аминокиселини, които подпомагат тялото да се самолекува и самоподдържа. Белтъчините в кефира са полусмляни и затова по-лесно усвоими.

Кефирът съдържа:

* Триптофан – незаменима аминокиселина, която изобилства в кефира и е добре известна с релаксиращия си ефект върху нервната система.
* Калций и магнезий – важни минерали за здрава нервната система.
* Фосфор – вторият по количество минерал в човешкото тяло, който подпомага усвояването на въглехидратите, мазнините, белтъчините.
* Кефирът е богат на витамин B12, B1, витамин K.
* Кефирът е отличен източник на биотин, витамин от групата на B витамините, който подпомага усвояването на други B витамини, като напр. Фолиева киселина, пантотенова киселина и вит. B12.
* Многобройните ползи от поддържане на адекватно ниво на B витамини са свързани с доброто функциониране на нервната система, бъбреците, черния дроб, доброто състояние на кожата, повишаване на енергията и дълголетие.
Нелита
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2015, 10:20

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот Bambaa » 03 Авг 2015, 13:32

Ама може ли да се предозира с тази гъба, аз напоследък много често си взимам :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Авг 2015, 14:06

От къдемога да си намеря кефир?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот luchia@marco » 03 Авг 2015, 15:06

Monika_Spasova написа:От къдемога да си намеря кефир?

Аз веднъж съм си взимала от Берьозка, но само го опитах и дотам ми беше, никак не ми хареса, а доколкото зная и сам може да си го правиш! ;)
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Кефир (Тибетската гъба) - какво лекува?

Мнениеот ramimni » 19 Сеп 2016, 13:54

luchia@marco написа:
Monika_Spasova написа:От къдемога да си намеря кефир?

Аз веднъж съм си взимала от Берьозка, но само го опитах и дотам ми беше, никак не ми хареса, а доколкото зная и сам може да си го правиш! ;)


Може сам да си направи човек, но мисля, че трябва да има от гъбата. Процедурата е същата, когато се подквасва прясно мляко. Само не знам колко се слага от нея в млякото. Отгоре след ферментацията се образува гъбата.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Kак се използва кефира за отслабване?

Мнениеот fawla » 08 Мар 2017, 16:50

Чувала съм за добрите действия на кефира за отслабване, но не съм наясно как точно се приема, какви резултати има приема на кефир за отслабването.
Някой от вас пил ли е кефир и какви резултати е постигнал? Как е на вкус и като каква част от ежедневието се приема кефира? Не съм запозната дори как да си го превърна в напитка, а сега ми се отвори страхотна възможност да се сдобия с кефир, който мислих, че е неоткриваем, затова не искам да пропускам възможността.
Надявам се някой да е запозната и да може да ми каже как се използва кефира? :?:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron