Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Кой трябва да плаща сметката - мъжът или жената?

Мъжът
7
44%
Жената
1
6%
Да си поделят сметката
5
31%
Който кани той плаща
3
19%
 
Общо гласове : 16

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот skyfly » 11 Май 2017, 12:50

Тя и срещата е от значение, но тея истории, които са споделени тук са нещо много по-различно. :mrgreen: Тук право и точно се показва и демонстрира, че жената се скатава умишлено от това да плати сметката си, за нещата, които е консумирала. :roll:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот silver933 » 22 Май 2017, 12:55

Според зависи, каква е връзката, как се развива, какво се очаква да се случи, ако е така, както ти си описал в тоя случай е редно да се проведе един разговор да се види каква е целта на това интересно занимание, в което тя се прави на ударена и приятно разсеяна. :roll: След това е вече всичко останало.
иначе ако двойката са заедно от няколко месеца, е редно да си поделят сметката, мъжът може да почне да плаща тогава, когато връзката стане достатъчно сериозна. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2017, 15:14

В началото на връзката мъжът трябва да плаща всеки път, след това трябва да се поделя сметката, в началото той кани и прави жест към жената, след това вече е нормално след 2-3 среща да започне всеки да си плаща или поне да се редуват. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот qwerryyy » 23 Май 2017, 09:11

Ако единия ще плаща е редно той да поръчва музиката, разбирайте, да направи поръчката според джоба му. Ако сме се разбрали да излезем с някой и той трябва да почерпи, защото такава е уговорката или така каже, или сме на първа среща, аз винаги казвам, той да избере. След това предлагам да си поделим сметката, ако откаже ми е чиста съвестта, че избора му е направен тогава, аслед като е видял цените и е преценил сам.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Локумът » 06 Юни 2017, 14:40

qwerryyy написа:Ако единия ще плаща е редно той да поръчва музиката, разбирайте, да направи поръчката според джоба му. Ако сме се разбрали да излезем с някой и той трябва да почерпи, защото такава е уговорката или така каже, или сме на първа среща, аз винаги казвам, той да избере. След това предлагам да си поделим сметката, ако откаже ми е чиста съвестта, че избора му е направен тогава, аслед като е видял цените и е преценил сам.

Много дипломатично, но пък кой би се навил да поръчва на жена? Ами ако не яде нещо конкретно? Или давай шкембе чорба, че всички ядат.. Аз не бих се навил да поръчам каквото и да е било на някоя мацка, особено на първа среща. По-нататък бих рискувал да я изненадам с меню по мой избор, но това не би станало на вън, а вкъщи.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Ernestina » 09 Юни 2017, 12:21

А не се ли предполага, че този, който е отправил поканата, е избрал и място, което му е по джоба и следователно, няма проблем да остави другия да си поръча каквото му се иска?
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Notification » 09 Юни 2017, 14:09

Ernestina написа:А не се ли предполага, че този, който е отправил поканата, е избрал и място, което му е по джоба и следователно, няма проблем да остави другия да си поръча каквото му се иска?

До някъде, ако срещата не е първа, нещата са по-различни, той вярно може да я е поканил, но това не означава, че всеки път трябва да плаща.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2017, 11:35

Зависи каква е срещата, но в повечето сучаи е по-добре всеки да си плаща сметката, за да няма причини за сърдене.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Rali_hr » 16 Яну 2018, 12:13

Зависи от обстоятелствата, но най-често е най-правилно мъжът да плати, все пак, ако той кани, говоря за първа среща. След това вче или да се редуват, или всеки да си плаща, като второто ми се вижда най-честно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Тъжна Луна » 29 Мар 2018, 16:14

кора-бия написа:Излизам с едно момиче от скоро и ми прави впечатление, че като дойде време за сметката тя все се чуди на къде да погледне, не съм там за някакви си 20-30 лева на срещата, но не ми харесва това, 4е се прави на ударена. Да беше нашата първа среща разбирам да я платя, но това вече продължава,а и да си кажа честно не ми е чак толкова любима персона, нито сме се целували дори, че да си заслужава плащането на всяко излизане. Случва се да излезем в компания и тя винаги очаква аз да платя и платя сметката. Правя го да не стават циркове, но мисля да приключвам с това. Не сме излизали много, досега 3 пъти и се чудя дали да продължавам да излизам с нея, за кво го правят това нещо тея жени? поне от учтивост не трябва ли да каже 4е иска и тя да плати или поне да я поделим? не ми дреме за парите ама си мисля 4е ме използва. :evil:
Според вас кой трябва да плаща сметката - мъжа или жената? :?:

Въпросът е доста спорен. ако излизам по срещи с някого, особено пък на първа среща винаги държа ако не да платя, поне да направя опит. има мъже които много се обиждат ако изкарам пари. на мен ми е противно да си ги тикаме в ръцете - нана, зимай, а не.. не мога, неудобно ми е и всякакви такива тъпотии. Ако работата опира до достойнство и обида прибирам си парите, ако човекът няма против да делим сметка - давам си ги. Има случаи когато и аз плащам.. днеска аз имам утре другия.. ама усетя ли някой да иска да ме вътри - къш и тва е!
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта