Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Кой трябва да плаща сметката - мъжът или жената?

Мъжът
7
44%
Жената
1
6%
Да си поделят сметката
5
31%
Който кани той плаща
3
19%
 
Общо гласове : 16

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот sad » 29 Мар 2018, 16:36

С годините стигнах до извода, че е добре всеки да си плати своя дан от сметката. Плащам (при това не рядко) когато съм с приятел, които го е закъсал, но самият той би го направил за мен без окото да му мигне.
Ако човек ще прави жест в наши дни не този е точният. Щом мацето се чуди на къде да погледне вместо да постави ребром въпроса, това говори за характера й
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2018, 20:19

Зависи много от ситуацията, ако сте се разбрали в началото и някой е казал, че ще почерпи - окей, но това не означава да се поръчва като за последно. Аз не обичам така, предпочитам да си поръчам 1 нещо, ако някой ще ми го плаща, ако зависи от мен, мога и хапване д аси взема.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот СтефанСтоянов » 07 Апр 2018, 15:11

Аз съм твърдно за поделяне на сметката, особено при дългите връзки, както и при среща с просто позната. При първа любовна среща, обаче, категорично мъжът трябва да оправи сметката. Някои традиции просто трябва да си останат така.
СтефанСтоянов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 13 Яну 2018, 17:12

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Malina » 10 Апр 2018, 13:57

СтефанСтоянов написа:Аз съм твърдно за поделяне на сметката, особено при дългите връзки, както и при среща с просто позната. При първа любовна среща, обаче, категорично мъжът трябва да оправи сметката. Някои традиции просто трябва да си останат така.

А при дългите връзки, ако се живее заедно, как мислиш? Имам познати, живеят заедно, но всеки си плаща сметката, много ми е странно....
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Low Key » 10 Апр 2018, 16:59

Предпочитам аз сама да си плащам храната. Иначе бих се притеснявала какво да поръчам, да не би да е много скъпо, колко чаши вино да изпия :grin: А пък като аз си плащам, мога да правя каквото си искам и да не притеснявам, че мъжът ми брой хапките. Също така, аз си получавам заплата, няма нужда някой да се грижи за мен.
Аватар
Low Key
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Мар 2018, 13:39

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Локумът » 11 Апр 2018, 14:25

Зависи от различните ситуации, ако сме двойка предпочитам аз да платя, ако излизам на няколко поредни срещи, без да имаме връзка, или сме млади гаджета - пак не бих платил. Плащам след като връзката е минала поне година - две. А сега със жена ми и дума не може да става някой да вади пари да си плаща сметката отделно, тва е смешно, как тъй ще имаме "мои и твои" пари!?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Милинка » 11 Апр 2018, 15:37

В началото е нормално мъжът да плати сметката, нали мъжете ухажват и гледат да впечатлят с компания, жест, уважение. Не е лошо и дамата да предложи същото или всеки да си плаща каквото е консумирал - един мъж може да изпие 5 водки, а една дама 1 мартини, има разлика нали?
В конкретния случай момичето явно е свикнало по този начин.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот kauda » 11 Апр 2018, 15:47

Не е нормално жената да се прави на ударена, много е грозно, за първа среща разбирам, но после всеки си плаща! +
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Frac » 11 Апр 2018, 16:34

Има жени, които си търсят такива мъже, които да плащат. Съответно има мъже, които обичат да се доказват по-този начин пред своите дами. Разбира се има и дами, които желаят да са самостоятелни.
Явно не сте попаднали на точното момиче. А и след като смятате, че ви използва още в самото начало на връзката, то знаете какво да направите!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Кой трябва да плати сметката - мъжът или жената?

Мнениеот Буба Мара » 11 Апр 2018, 16:48

Винаги са ми били интересни тези хора, без значение от пола, които са като някакви прасета (без извинение). Гледат само авантата и особено що се отнася до "пукницата". Толкова ли гладни са, толкова ли са жадни, че озверяват и се самозабравят. Излагацията е пълна :evil:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron