Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2017, 10:36

400 мл кондензирано мляко
200 г кокосови стърготини
4 супени лъжици захар
60 г масло
1 ванилия
50 г сурови бадеми - белени. Записала съм си рецептата от някъде от интернет. :) резултатът е бонбони рафаело!
Затопляме млякото, маслото и захарта, когато се стоплят прибавяме кокосовите стърготини и бъркаме, докато сместта стане по-гъста. от сместта се правят топчета, във всяко се слага обелен бадем и се овалва в кокос! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2017, 11:41

какво сте направили?! Почвам ви днес, макар че за днес съм си определила едни кокоски да правя, но трюфелите на Юнончето ще ги правя задължително, мног ми харесват, а по магазините много скъпи. : значи само сметана и шоколад, без масло! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Andrey » 15 Мар 2017, 13:20

У нас си падаме по шоколада. Вземам черен шоколад, но качествен, разтопявам го и във форми за лед слагам от шоколада, после слагам сушени плодове, ядки, заливам с още шоколад и тук-там поръсвам с нещо от пълнежа. ;) за мен тва си е класика и колко жени съм спечелвал така да не ви казвам. Якото на шоколадовите бонбони е, че са супер лесни и всички ги обичат.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Glow » 11 Яну 2019, 12:51

Най-простото, което аз знам е кокосово и какаово масло, разтопен на водна баня черен шоколад, натрошени ядки и воала! :)
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Ива Тодорова » 23 Май 2019, 10:31

Последното, което правих е смлени орехи, какао, лимон и мед. Станаха страхотни и много свежи!
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Ivi&Sasho » 05 Юни 2019, 10:34

Ива Тодорова написа:Последното, което правих е смлени орехи, какао, лимон и мед. Станаха страхотни и много свежи!


Правих ги! Хем са супер простички, хем станаха вкусни! :smile:
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Юни 2019, 16:09

Много често правя такива сурови бонбони, гледам да са засищащи, защото съм против яденето за убива не на време, затова ги правя с фурми, овесени ядки, кокосови стърготини и масло, бадеми, смилам всичко и накрая овалям в стърготини.
Разбира се, нездравословни варианти има много, могат да се смелят бисквити орео, да им се сложи малко крема сирене и малко, да се стегнат за кратко в хладилник, след което да се оформят топчета и замразят. Накрая се потапят в шоколад и се получава убийствена вкуснотия :)
И един печен вариант, който за мен си е по-скоро бонбон, отколкото сладка е кокосови стърготини и яйце, запича се за 5-6 минути, колкото да се изсуши яйцето. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron