Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот fawla » 10 Мар 2017, 12:59

Много искам да направя домашни бонбони. Не държа да са сурови, веган блабла и изобщо здравословни, държа да са много вкусни. Дори да си призная, здравословните със сушени плодове изобщо не ми харесват, затова ми се ще нещо по-вкусно. Нямам претенции и към продуктите, стига да се получи вкусен резултат накрая.
Вие правите ли някакви домашни бонбони и как се приемат от околните и най-важното, склонни ли сте да споделите рецептата си с мен? :mrgreen:
Представям си нещо подобно и мнооого вкусно:
canstockphoto15020024.jpg
canstockphoto15020024.jpg (65.89 KiB) Прегледано 2296 пъти
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Yunona » 10 Мар 2017, 13:24

fawla написа:Много искам да направя домашни бонбони. Не държа да са сурови, веган блабла и изобщо здравословни, държа да са много вкусни. Дори да си призная, здравословните със сушени плодове изобщо не ми харесват, затова ми се ще нещо по-вкусно. Нямам претенции и към продуктите, стига да се получи вкусен резултат накрая.
Вие правите ли някакви домашни бонбони и как се приемат от околните и най-важното, склонни ли сте да споделите рецептата си с мен? :mrgreen:
Представям си нещо подобно и мнооого вкусно:
canstockphoto15020024.jpg


Правим, правим :)
Въпреки силния си уклон към здравословен начин на живот и редовното майсторене на веган бонбони и протеинови барчета за след фитнес, от време на време забърквам и домашни шоколадови бонбони тип "трюфел". Стават и за самостоятелно похапване, стават и за украса на домашна торта.
В основата на моите бонбони винаги е стандартният крем "Ганаш". Загряваш 250 мл течна млечна сметана (поне 30% масленост, идеалното е 35%). Когато е почти завряла, добавяш 300 г нарязан черен шоколад, бъркаш, докато се хомогенизира, махаш от котлона и добавяш около 50 г краве масло. На този етап можеш да ароматизираш с нещо - например есенция ром. Оставяш да изстине, като бъркаш от време на време. После прибираш в хладилник за поне 4 часа. Стяга много добре.
Приготвяш си материал за овалване - смлени ядки или какао. С лъжичка взимаш от студената смес, бързичко правиш топче и бързичко овалваш в ядките или какаото. Готово!

Това е базовата рецепта за трюфели. Ако желаеш, към ганаша (преди да го прибереш в хладилника да стегне) можеш да прибавиш други съставки - да кажем нарязани ядки или стафиди, предварително накиснати в ром и отцедени, някакви вкусни бисквитки (натрошени). Може само един цял лешник в средата. Слагала съм и изрезки от блат за торта. Въобще - концерт по желание :) Така бонбоните всеки път ще са уникални.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот fawla » 10 Мар 2017, 13:32

:kisscheek: Благодаря!!! Направо четох и започнах да слюнкоотделям. :lol: Звучи невероятно вкусно, ще ги направя тази седмица! Ето за нещо такова ставаше въпрос! Здравословни, блабла, това има вкус, несравним с фурмите! :jumpeveryone:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Malina » 10 Мар 2017, 13:57

На моята рецепта повечет отговарят с :front: А после когато я опитат не мога да ги спра да ядат. На твоето внимание "Морковени бонбони:
1кг. моркови -сваряваш ги и ги пасираш, намачкваш и както ти хареса.
200 гр бисквити (аз слагам 1 пакет закуска)
1 ч.л. канела
1 ч.ч. смлени орехи (аз ги оставям по-едри, защото ми харесва да им усещам вкуса, някой път слагам орехче вътре в топчето, а не слагам в 'тестото')
и кокосови стърготини за овалване. :drinkingcheers:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот vanusha » 10 Мар 2017, 15:37

Във форма на лед слагам малко мазнина и намазвам. Сипвам малко разтопен черен шоколад и въртя формата, за да се облепи по стените на формата. Като изстине слагам различен пълнеж. Най много ми харесва с дулсе де лече и лешници. Също вкусно става с пълномаслени кокосови стърготини и бадеми. Може най-различни импровизации. Отгоре поливам с още шоколад, докато се изравнят формичките. Оставям да се стегне и това е.
най-вкусните бонбони са най-прости.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот уморена » 10 Мар 2017, 16:04

Леле,колко много идеи! ще се възползвам, никога не съм правила бонбони и не знам дали ще ми се получат, но след като споделяте рецепти и твърдите, че са успешни ще ги пробвам и аз. Бонбоните от моркови много ме впечатлиха.. :shock: Но другите изглеждат мноооого по-вкусни! :mrgreen:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Elica » 10 Мар 2017, 16:59

Точно трюфели исках да направя, но не знаех кое е правилното съотношение. А захар не се ли слага?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Yunona » 10 Мар 2017, 18:02

Elica написа:Точно трюфели исках да направя, но не знаех кое е правилното съотношение. А захар не се ли слага?


По принцип не се слага - в шоколада, дори в черния, има захар и обикновено тя е достатъчна. Истинският шоколадов ганаш се прави без допълнителна захар. Разбира се, нищо не пречи да се подслади според вкуса и желанието.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2017, 19:35

Какво сте направили вие тука, бе сладурки! Ще заминат всякакви диети с вашите бонбони! Морковените съм ги пробвала, много любими на децата, шоколадовите с пълнеж също невероятни, а на Юнона трюфелите ще присъстват вече на всички почерпки, на работа всички сме луди по шоколад, а за черния да не говорим. Освен и аз да си завъртя опашката с една рецепта? :) обещавам да потърся нещо вкусно из тефтера. Засега имам нeщо в предвид, но ще ви разкажа по-късно. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Рецепти за вкусни домашни бонбони?

Мнениеот Yunona » 11 Мар 2017, 09:16

Намесвам се пак в темата с едно уточнение, защото вече не мога да си редактирам поста.
Рецептата за ганаша, предназначен за чисти трюфели (без добавки), е без масло! Само черен шоколад и сметана.
Масло слагам, когато с ганаша ще заливам торта и ми трябва малко по-течен.
В бонбоните може да се добави и малко масло, но само ако в сместа ще прибавяте ядки, бисквитки, други сухи неща.
Сметнах уточнението за важно и моля да ме извините дами :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта