Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Окт 2017, 11:00

Повечето хора спят малко, трябва да се спи по 8 часа на денонощие, това се отразява най-добре на организма, но дали всичко го правим? Повечето майки, най-често не могат да спят от много ангажименти. Така да ги съжалявам мои приятелки, прибират се и почват да правят вечеря, готвят, перат, шетат, стават сутринта в 5-6 часа. Как издържат, идея нямам..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот kalina_216 » 27 Ное 2017, 13:33

Сигурно влияе и на мозъка ни и на начина на мислене, на концентрацията. Макар че има различни хора, някои стават много по-концентрирани подложени на по-голям стрес.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2017, 11:20

Имам една приятелка, която спи по 3 часа на денонощие. Изморена е, неадекватна, чувства се ужасно, но няма повече време, разкъсва се между работата и децата си и е някаква лудница, но няма начин. надявам се все пак да успее да намери време за почивка.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот nefertiti » 28 Ное 2017, 13:24

Честно да ви кажа сега зимата дори за 8 часа не успявам да се наспя въобще. Едва се вдигам сутрин от леглото, като чуя алармата си проклинам живота. Сънят е много важно нещо за мен. Най-хубаво ми е да с стана към 10-11 без аларми и нарушаване на спокойствието. :cry:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Мисли ли сте какви вреди ви нанася недоспиването

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Ное 2017, 18:23

nefertiti написа:Честно да ви кажа сега зимата дори за 8 часа не успявам да се наспя въобще. Едва се вдигам сутрин от леглото, като чуя алармата си проклинам живота. Сънят е много важно нещо за мен. Най-хубаво ми е да с стана към 10-11 без аларми и нарушаване на спокойствието. :cry:

То хубаво, ама в 10-11 вече съм преполовила работния дне, както се казва. :) понякога имам чувството, че още поне 30 минути ми трябват, не е нормално човек да става по тъмно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта