Слушате ли чалга?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот irka » 11 Фев 2016, 11:07

Чалгата е музика за душата! Докривяло му нещо на човека или му е кеф и си пусне някоя песен да му се отпусне дешицата. Какво повече да иска човек?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот Andrey » 11 Фев 2016, 14:06

irka написа:Чалгата е музика за душата! Докривяло му нещо на човека или му е кеф и си пусне някоя песен да му се отпусне дешицата. Какво повече да иска човек?

Да бе, точно така е, ко разправяш! Чалгата е музика за маса на комплексари. Не мога да си представя да си пусна чалга, щото нещо не съм на кеф и да ми се решат всички проблеми едва ли не, след като послушам малко Ивана.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот black » 12 Фев 2016, 13:29

Andrey написа:
irka написа:Чалгата е музика за душата! Докривяло му нещо на човека или му е кеф и си пусне някоя песен да му се отпусне дешицата. Какво повече да иска човек?

Да бе, точно така е, ко разправяш! Чалгата е музика за маса на комплексари. Не мога да си представя да си пусна чалга, щото нещо не съм на кеф и да ми се решат всички проблеми едва ли не, след като послушам малко Ивана.


Едва ли ще ти се решат проблемите от която и да е музика, но целта й е нали да разсее малко облаците. :grin:
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот rose_92 » 19 Фев 2016, 16:03

С риск да обидя някого ще кажа, че само един ограничен човек може да каже "Не, аз не слушам чалга, това не е музика и т.н.". Така..аз като цяло НЕ предпочитам да слушам рок и метъл, но не ги плюя и не казвам, че тая музика не става само, защото на мен не ми е толкова приятна за слушане, защото честно казано ме натоварва..Освен това според мен музиката се дели не на чалга, рок, поп, техно и т.н., а на ХУБАВА и ЛОША без значение от жанра. Във всеки един жанр има както помии, така и прекрасни песни стига човек да се поинтересува и да чуе нещо повече от кючеците на Азис например. :)

Повечето хора като чуят думата чалга и си представят точно мазни кючеци с тъпи текстове, но този жанр не е само това. Аз слушам тази музика от много време и съм добре запозната с нея затова ще внеса малко яснота на тези, които я плюят без да са особено запознати. Мога да кажа, че както в чалгата, така и във всички жанрове има просташки текстове, но понеже да кажем чуждите песни са на английски и повечето хора не разбират езика и не знаят за какво се пее, не я отричат, нали? В рап музиката се пеят такива вулгарни неща, но никой не я забранява на децата си. :) Клиповете им не са много по-различни от наш'те - голи седалища, гърди, пеене за секс и то не завоалирано, а направо си казват нещата. Но не, винаги чалгата е плюта и отричана. Да, има много изпълнители, които са петно за тоя жанр и свалят нивото, но какво ще кажете за една Глория? Тази жена няма 1 просташки текст в цялата си дискография! Миналата година претъпка зала 1 на НДК - ето такава чалга харесвам аз, не мазна, със стойностни текстове, които можеш да слушаш не само като си на маса..Има много стойностни и талантливи изпълнители, които може да имат някоя и друга по-така песен за маса, но като цяло залагат на качествените проекти. За мен емблема на жанра и моя любимка, която има най-красивите и стойностни балади е Румяна, която за съжаление загина в катастрофа преди много години. Нима нейната "Две очи разплакани" можете да кажете, че не става само защото се води чалга, а всъщност звучи повече като естрадна песен?! "Камбаните звънят", "Само с теб", "Вечната обич", "Тъгувам аз" и мнооого други нейни песни.. Емилия също има много хубави стойностни песни. Старите песни на Анелия, Гергана, Райна, Мария, Ивана, Тони Дачева, Нелина и много други. В днешно време просто всичко се уеднакви и не само чалгата се промени и всички песни звучат еднакво. Аз затова си слушам по-старите песни.
Но аз не слушам само това - просто темата е за чалгата. Слушам всичко както казах - за мен няма значение какъв е жанра ако някоя песен ми хареса и не отричам нищо. :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот rose_92 » 19 Фев 2016, 16:06

И определено съм съгласна, че чалгата, но по-точно баладите в този жанр, са музика за душата (или поне за моята). :) Когато съм била тъжна и съм си ги пускала, са ми помагали по един или друг начин. :) Аз като цяло много обичам балади, но предпочитам да са си на нашия език - така ми въздействат повече, а такива балади има само в чалгата..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот dacka85 » 20 Фев 2016, 01:08

Разбира се, че слушам чалга. Всякаква музика ми харесва.Не мога да разбера какъв е тоя ,, расизъм,, относно музиката тук в България.
dacka85
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:58

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2016, 09:42

rose_92 изчетох всичко, което написа :) Не се обиждай, но ще припадна. :lol: :lol: :lol: Аз имам абсолютна непоносимост към насиликонените им седалища, надутите им от пчели усти, целите те ме дразнят с цялата си простоватост и желание за голямата любов, то за друго не се пее при тях. :lol: :lol: :lol: Та признавам си за мое щастие, половината от тея, които си изброила не съм ги чувала, за мое щастие. :) Но не съм съгласна навсякъде да се слуша чалга, навсякъде да се друсат седалища и това, от което най-много ме боли - да се хвърлят салфетки. Ай по-леко де! :lol: :lol: :lol: :lol: Иначе подчертавам, че не ми пречи кой каква музика слушам, за радост или не повечето ми приятели слушат чалга. Просто сме се разбрали, когато сме заедно неутрални музики. Ако ходим заедно някъде, където за нещастие друсат "маанета", се изключвам от цялата цигания. :mrgreen: И да ви кажа аз съм човек, който НЕ слуша чалга, за мен това не е нещо, което изобщо да си пусна, все едно ти да си пуснеш Sodom та същата работа. :razz:
Понеже спомена рапа аз и за него не съм съгласна да се слуша, никак даже, те пък са по-зле и от чалгата, там поне се снимат отпред, а в рапа само туигването им е в главата. Там определено жените са още по-гнусни и още по-евтини. :) Та така, на кой каквато музика му харесва, важното е да не я навира в очите на другия. И да ви кажа, че като седна на маса ама изобщо не ми се слуша чалга, освен, ако не е време да си ходя - могат да ми я пуснат и да си тръгвам. :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2016, 09:44

black написа:
Едва ли ще ти се решат проблемите от която и да е музика, но целта й е нали да разсее малко облаците. :grin:

Кои облаци? ХУбавите и пухкавите, а след това да надвиснат гръмотевични :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот pavleta » 22 Фев 2016, 12:20

Хубаво е, че ако някой му се слуша определен стил музика, отива в определения клуб и си прави вечерта. Преди години като че ли където и да влезеш - магазин ли, заведение ли, дънеше чалга. Сега не е така вече и слава богу.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот rose_92 » 23 Фев 2016, 03:18

[quote="rabotnata pchela"]rose_92 изчетох всичко, което написа :) Не се обиждай, но ще припадна. :lol: :lol: :lol: Аз имам абсолютна непоносимост към насиликонените им седалища, надутите им от пчели усти, целите те ме дразнят с цялата си простоватост и желание за голямата любов, то за друго не се пее при тях. :lol: :lol: :lol: Та признавам си за мое щастие, половината от тея, които си изброила не съм ги чувала, за мое щастие. :)


Прочела си ми коментара ама така като гледам не си разбрала какво съм искала да кажа..И защо да не си пусна Sodom или каквото и да е друго - просто, за да видя за какво става въпрос и да преценя има ли нещо, което да ми хареса...Аз не давам оценки на някой изпълнител или група преди да съм видяла какво изпълнява само, защото се води чалга, метъл, рок или каквото и да е и защото аз имам негативно мнение за целия този жанр - не е добре да поставяш всички под общ знаменател. :) Освен това има много клипчета, в които има разни картинки докато звучи песента и не дават самите изпълнители ако са ти чак толкова противни. :lol: Определено не съм съгласна с мислене като твоето, но ти си знаеш. От целия ти коментар останах с впечатлението, че за теб, както и за всички хора, НЕЗАПОЗНАТИ с жанра, чалгата е само кючеци и салфетки и нищо повече - е, в голяма грешка си, но човек като си е наумил нещо, дори да не знае за кво точно става въпрос, никой не може да го убеди в обратното. :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта