Слушате ли чалга?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2016, 10:57

Чак да не съм запозната, за съжаление всички българи трябва да сме запознати и се запознаваме, дори не и по наше желание. Аз си мисля, че най-напред музиката и самия ритъм, трябва да те докоснат до най-готината и вътрешната част на душат ти, от където идва усещанията ти за света :) като не те докосва някоя музика, независимо какво се пее в нея и всичко останало, то тогава няма как да стане на сила, само и само да не си против, без да си изслушал всичко, което предлага съответния жанр. ;) Чалгата не е моята музика и имам абсолютна непоносимост, не мисля, че е лошо. Както споменах, имам приятели, които слушат чалга - това е техния избор, в който аз не се меся и не им налагам моето мнение, това правя и с теб, но усещам, че ти се опитваш да ми наложиш твоя избор, като ме убеждаваш, че едва ли не плюя чалгата и без да съм чула нищо хейтвам. Всъщност ми е все тая кой каква музика слуша, важното е само душата му да не е чалга, с онова значение! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот Pipilota » 08 Мар 2016, 11:30

Важното е да не се натрапва музиката, но чалгата е по-скоро натрапване, не мисля, че някой друг така парадира с музиката, която слуша и има толкова много традиции, които спазва - полуголи жени, леко поведение, хвърляне на салфетки. Не знам музиката колко е стойностна, но това, което виждаме като култура е нещо, от което е по-добре да бягаме далеч. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот fairy » 12 Мар 2016, 15:44

Дали има такива, които харесват само музиката, но не и вида иповедението на изпълнителите в поп фолка? Хубаво е да се разграничават нещата.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот flip » 21 Ное 2018, 16:12

Не, има достатъчно друга качествена музика за слушане...
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот Frac » 21 Ное 2018, 17:30

Да си призная в един етап от живота си слушах, да. Но сега хич не ме вълнува. Понякога от любопитство се заглеждам в клиповете, превключвайки каналите, но реално слушам комерсиална музика. Мога да кажа, че предпочитам народната пред чалгата.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот Tinki » 28 Ное 2018, 17:23

Тотално не. Чалга е равно на деградация и упадък- ТОТАЛЕН!
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот Dalia » 28 Ное 2018, 17:28

Violetta написа:;) Една тема, която винаги ме е интересувала. Има много хора, които не слушат /или поне твърдят,че не/, но като изпият 2 ракии, първи са на дансинга, особено ние, жените...При вас как е? :P

И аз съм от тия :lol:
Преди ходих в едно заведение, което се намираше под чалга клуб и имах един приятел върл металист, който казваше: Ай да пием 2 водки и да се качим малко да покуфеем на чалгата, супер забавно е как само ни гледат всички :lol: Ама като се има предвид, че и те горе са н аповече от 2 водки, не сме правили кой знае какво впечатление :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Слушате ли чалга?

Мнениеот Никол_20 » 03 Дек 2018, 16:08

Слушам, но само в компания. Тогава не ми пука и ми идва настроението. Иначе сама вкъщи не се сещам. Чалгата е свързвам точно с щури купони :cheerleaderkid:
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта