Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот vanusha » 15 Мар 2017, 20:43

Когато стане, стане, само внимавай да не си намери някоя любовница там, а за да не се случи това, трябва дори и далеч да получава нужното си, разбирай ме както искаш.. :wink:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот krasi_more » 18 Мар 2017, 08:52

Много сложна ситуация, наистина, и аз му обяснявам, че трябва да изчака раждането на детето, а според него е добре да замине сега, когато има подходяща работа иска да тръгне възможно най-скоро. Иначе не съм сама, разбрахме се, че когато наближи раждането ще отида при родителите ми, за да ми помагат и да могат да ме закарат до болницата, когато има нужда. Но факта, че ще изляза и от болницата сама без да го видя него там, много ще ми тежи. Но и неговите доводи разбирам, само ме е яд, че той не разбира на мен какво мие.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот Локумът » 03 Авг 2017, 10:49

В крайна сметка той отива там заради вас. Трябва да се примириш, да, вярно че щет и е трудно, но когато той е там ще получаваш достатъчно пари да се чувстваш спокойна и независима, и в същото време да имаш дори възможност да наемеш бавачка.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот kauda » 23 Авг 2017, 15:47

Предполагам, че си свикнала с положението, но сега и моя приятелка е попаднала в същата ситуация. Притиснати от живота, нейния мъж получи предложение за работа в чужбина, а тя е бременна - с първото им детенце и не иска да заминава в непозната държава с новородено, без да знае и език. как се справяш ти, Краси?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот skyfly » 23 Авг 2017, 16:07

Момичета, истината е, че можем да преминем през всичко. Много жени остават сами по една или друга причина с пеленачета и се оправят. Така и вие - ще се справите. Бъдете упорити, а когато знаете, че все пак имате подкрепата на своите мъже, макар и от далеч ще се справите. А и всичко е обикновено за кратко, само докато семейството успее да намери своя собствен начин на живот.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот Lisica » 24 Авг 2017, 10:24

Това се случва на толкова много хора.. много жени остават сами да се справят с децата си, но да не забравяме, че обикновено там са и родителите. Дори и да сте в друг град, винаги може да се приберете при близките си, в майчинството жените не работят, така че необходимостта да са близо до работата си отпада, а ако тенденцията е да се местят в чужбина, то няма нужда да се се бди над работното място, пък и кой ходи да го проверява, докато е в майчинство? Стискате зъби и се справяте, мъжете са ви живи и здрави някъде, наблизо.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот krasi_more » 25 Авг 2017, 10:46

kauda написа:Предполагам, че си свикнала с положението, но сега и моя приятелка е попаднала в същата ситуация. Притиснати от живота, нейния мъж получи предложение за работа в чужбина, а тя е бременна - с първото им детенце и не иска да заминава в непозната държава с новородено, без да знае и език. как се справяш ти, Краси?

Здравей, добре съм, вече в последните дни на бременността, чакам бебчето. Мъжът ми замина преди 2 месеца. Извиках майка ми да живее при мен, поне докато се роди бебето, защото съм самичка и ако започне раждането няма на кой да оставя другото дете. Засега се справям, вечер се чувствам понякога много самотна, но се свиква, на него също не му е лесно. Надявам се за Коледа да се прибере да се видим. Ще се справим, за съжаление , когато се случи нещо такова, няма друг избор, освен да се примирим и да продължим напред, важното е да сме здрави!
Най-трудното беше, докато се приспособя, първата седмица се чувствах много депресирана, изоставена и т.н. но се стегнах, в крайна сметка той е там заради нас, не за да се отърве от компанията ни. Дано и твоята приятелка свикне бързо, има си моментите, но .. преодолява се. Моя съвет е да й правиш често компания, зад ане се чувства толкова самотна.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот Malina » 25 Авг 2017, 15:38

браво, че си се справила, бях сигурна! Леко раждане ти пожелавам! И занапред ще се оправяш така добре със задълженията си и дори ще ти става все по-леко, защото ще бъдеш все по-организирана.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот Rali_hr » 11 Дек 2017, 13:47

Имаше период, в който мъжът ми беше в чужбина, за около 6 месеца, беше доста трудно, защото бях сама ас две малки деца, но минава и това, колкоото и да е трудно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Когато съпругът живее и работи в чужбина...

Мнениеот Lollipop » 12 Дек 2017, 11:48

На никоя жена не й е лесно, особено с две деца, аз бих се притеснявала повече за съхранението на връзката, отколкото да се тревожа дали ще се справя със задълженията си тук.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта