Съжалявали ли сте, че сте родители?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот klarissa » 02 Май 2017, 10:28

Не разбира се, аи когато знаеш, каква е радостта от това да имаш дете, трудно се отказваш. Просто съм се чудила често, какво ли би било, ако не бях родила, или поне не толкова рано. :roll: Може би щях да имам много по-вълнуващ живот, изпълнен с различни преживявания и предизвикателства, а не като сега, да сменямам памперси и да пиша домашните.. явно това ми е призванието. :roll:
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юли 2017, 10:54

Е, минават ни понякога през главите разни мисли така е, и съм съгласна, че това не означава, че вече не обичаме децата си или че ако можем бихме избрали да не ги раждаме. И аз съм се чудила как ли би се развил живота ми, ако не бях родила толкова млада, но за миг не си представям да живея без моето момче. :heartbeating:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Malina » 19 Юли 2017, 15:29

Никога не бих съжалила, изчаках подходящия момент, имам добра работа, която обичам, макар че няма как да стана милионер от нея, но ми харесва. Имам дом, мъж до мен, с който се разбираме. А детето допълни идеално живота ми. :heartbeating:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот La_bomba » 20 Юли 2017, 10:46

Мисля, че всички осъзнаваме колко е хубаво и важно майчинството и това да отглеждаме друго създание. Тогава се усеща една любов, която сякаш никога не се изпитва към някой друг, дори и да сме намерили най-важния мъж за нас. Раждането изгражда и допълва една жена, за мен е важно и неделима част от същестуването на жената, ако иска да се почувства наистина цялостно завършена жена. Усещането, което получаваме от раждането е несравнимо. Да има си моментите, в които е трудно, да променя се живота, но гледането на дете може да ни постави ограничения само, ако ние самите си ги поставяме.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот klarissa » 20 Юли 2017, 11:04

Така е, раждането ни дава много усещания, децата са голяма радост, това не мога да го оспорвам. Но само казвам, че има живот и без деца.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Kaya » 27 Юли 2017, 17:15

Не съжалявам, децата са хубаво нещо, носят ми радост, харесва ми да съм с тях. Дори и с такава голяма разлика в годините ми ехубаво, помагат ми и ми е много приятно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот miron » 28 Юли 2017, 11:03

Не съм раждал, няма и да родя, ама как може някой да с ъжалява за децата си? Ако имате свестен човек до себе си и той може да плага грижи за тях, за да може вие да подновите кериерното си развитие.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот silver933 » 29 Сеп 2017, 12:55

Не съжалявам, защото съм изчакал правилния момент да го направя, не съм се впуснал да се размножавам, само, защото физически мога да го направя. Децата ми дойдоха навреме и не ми тежата, старая се да отделям време за всичко,което харесвам, и за работа и за почивка.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Krum » 05 Окт 2017, 14:07

От скоро съм родител и за миг не мога да съжаля, толкова много исках да ми се случи, синът е най-хубавото нещо в живота ми, не бих могъл и за миг да съжалявам. :!: Даже късно ми се случи, вече съм минал 40-те, реди седмица навърших 44.
Чувството е велико да имаш дете, как може да съжалявате? Всеки има възможност да развива кариера, въпреки децата, ако има желание.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Съжалявали ли сте, че сте родители?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Окт 2017, 16:04

Толкова е готино да виждаш щастливи хора, които са станали родители, кефят се на живота, приятно им е, много е хубаво. Всеи трябва да направи тази крачка, когато се чувства готов. Няма как да се съжалява, трябва да живеем за сееб си до едно време, след това за децата си.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта