Какви безглутенови рецепти можете да ми предложите?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви безглутенови рецепти можете да ми предложите?

Мнениеот Локумът » 20 Мар 2017, 14:44

Искаме да пробваме нещо различно у нас и да преминем на безглутеново хранене за няколко месеца, затова събираме различни интересни рецепти за сладкиши, хляб и всичко, което се сетите без глутен. Да искам да ви кажа, че рецепта за маруля с краставици няма да ми свърши работа, но например за шоколад без глутен и захар, с радост бих приел. :lol:
Надявам се да дадете добри и вкусни идеи с неща, които сте опитвали и са ви харесали. И ако някой от вас е спазвал безглутенова диета, да сподели как се е чувствал! :cheers:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви безглутенови рецепти можете да ми предложите?

Мнениеот svetlozara » 20 Мар 2017, 15:32

2 банана, 2 яйца и окло 50 гр. оризово брашно (може и без него, а само банан и яйце). Ставата страхотни бананови палачинки.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какви безглутенови рецепти можете да ми предложите?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 28 Мар 2017, 11:48

Това е голямо предизвикателство. Яла съм кекс с оризово брашно, вместо с обикновеното, стана страхотен, същото съотношение се запазва както с обикновеното. Пробвай и може би ще ти хареса.
Също така, може вместо да правиш брауни или нещо шоколадово с обикновено брашно, да използваш кокосово и кокосови стърготини, в комбинация с фурми, какао и какаови зърна, мед може и захар да не използваш !:)
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Какви безглутенови рецепти можете да ми предложите?

Мнениеот Alex_mor » 28 Мар 2017, 14:46

Правя си безглутенови бисквити със спанак.
1чч. просо, 2 чч брешно т едла, 3 шепи спанак, сушена чушка по желание,сока от половин лимон, 2 чаши вода подправки на вкус. Бланшира се спанака във водата, когато омекне се блендира, добавят се подправките, омесва се тестото и се правят топки и се пекат.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какви безглутенови рецепти можете да ми предложите?

Мнениеот Pipilota » 28 Мар 2017, 15:52

Алекс, ,това много ми хареса, отдадвна търся заместители на традиционното брашно да давам на децата други неща за хапване, в които има по-малко глутен. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта