Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот miron » 21 Мар 2017, 12:39

Станах вече и аз животновъд и взех 10 кокошки за вилата. Искам да ми снасят добре и да имат вкусно месо, не искам да им давам никакви смески за хранене, а да се хранят с чиста храна.
Обаче изобщо не разбирам от кокошки, дядото, от който ги взех ми каза "ееееееееееее" и махна с ръка, когато му казах за намеренията ми да бъдат отглеждани здравословно, та не ми помогна особено.
С какво трябва да ги храня, зърно, ечемик, царевица, трева? :?: :?: :?:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот kauda » 21 Мар 2017, 12:50

Не трябва да се хранят с царевица, тя ги кара да наддават тегло, това може би ще ти трябва преди да решиш да ги заколиш, но като цяло е добре да избягваш. Знам, че е много полезно за тях да кълват тученица, може да засадиш даже там,където живеят кокошките. Друго - плодове, зеленчуци, нека си хапват, а от зърнените култури ти си ги казал - ечемик, овес, жито,всичко което можеш данамериш. Поздравявам те за избора ти да си гледаш домашни кокошки ;))
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот miron » 21 Мар 2017, 13:46

Ако знаеш какви неща четох, протеини, смески, какви ли не глупости, за да снасят повече, а аз искам нормално отгледани кокошки,снасящи колкото си искат, а не да ги превръщам в чудовища! Мерси за мнението, дано да има и още коментари по темата. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот Rali_hr » 21 Мар 2017, 16:40

Браво за доброто решение да си вземеш кокошки! Храни ги пак със смески, има различни, не е задължително да бъдат обработени с гадости извътре.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот Krum » 22 Мар 2017, 10:41

С различни зърна най-добре, но и смески можш да си вземеш, то не е задължително те са някакви изкуствени или с различни гадости извътре. Но като искаш натурално, зърната каквито се сетиш + трева, люцерка, плодове, зеленчуци и може да ги пускаш да пасат каквото си намерят навън. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот Snejna » 22 Мар 2017, 12:40

Аз знам от баба ми, че кокошки с царевица не се хранят, защото вдигат тегло, а не снасят. Почват да им дават царевица, ако и когато решат, че ще влизат в тенджерата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот skyfly » 07 Апр 2017, 15:09

Вземай им микс от семена , жито, зърно, царевица, аз имам смесени чували и им давам, царевицата трябва да енаистина малко, защото дебелеят от нея. Треви, плодове, зеленчуци също така, те са всеядни, имаш голям избор с какво да ги храниш, като искаш да ги отглеждаш без добавки и антибиотици!
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Взех си кокошки, с какво е най-добре да ги храня?

Мнениеот Пепи72 » 28 Авг 2019, 10:55

Ми те, милите кокошчици, семенца обичат. Как така вземате нещо без предварително да се поинтересувате с какво и как да храните например вашите кокошки? А няма ли да питате дали кокошките пият вода? Кога и как да им давате водица искате ли да знаете? Спят ли вашите кокошки? :lol:
Пепи72
 
Мнения: 48
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:31


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта