Циклене на паркет

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Циклене на паркет

Мнениеот natasha » 24 Мар 2017, 23:59

Вкъщи имаме стар дъбов паркет, който искам да запазя, но се притеснявам, защото на места скърца. Зная, че в изцикляне ще се освежи, но дали може да се оправи скърцането. Някой може ли да ми препоръча фирма, която работи с по-нови машини т.е по-безшумни, защото имам конфликти със съседите при всеки ремонт в жилището.
natasha
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Мар 2017, 23:23

Re: Циклене на паркет

Мнениеот Elica » 25 Мар 2017, 11:38

Да ти кажа, аз бях у нас с паркет, от едновреме и аз като теб исках да го запазя, за скърцането не знам, но го изциклиха, лъснаха го, само че така или иначе останаха цепнатини между парчетата паркет (не знам как се наричат) и след време го смених с ламинат. Говори с хора, които са го циклили и дали са останали доволни, защото цената е като да се сложи ламинат и при теб да ти излезе двойно, както стана при мен.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Циклене на паркет

Мнениеот eleonorastefanova » 25 Мар 2017, 13:41

Преди 4 месеца изциклихме паркета вкъщи и въпреки че беше много стар, се получи много добре. Извиках тази фирма http://www.ftparket.com/sandings/1/ciklene-na-parket за целта. Свършиха много бързо работата. Лично според мен цикленето на стария паркет е за предпочитане пред ламинирания паркет, защото стаята изглежда уютна и това е по-дългосрочно решение.
Аватар
eleonorastefanova
 
Мнения: 39
Регистриран на: 05 Яну 2017, 22:31

Re: Циклене на паркет

Мнениеот Elica » 26 Мар 2017, 10:00

Да, уютно е като изключим дупките между паркета, скърцането, което не изчезва никога, събирането на боклуци във фугите и ярно жълто-кафевия цвят. :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Циклене на паркет

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 15:04

Дъбовия паркет се запазва повече и е много хубав, на повечето места не знам какъв е, но е по-тънък и обикновено скърца повече. Изциклянето обаче не мисля, че е достатъчен, за да спре скърцането, там вече майстор трябва да си каже думата.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Циклене на паркет

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2017, 17:16

И ние сме с дъбов, ще слагаме отгоре ламинат на хола, а се чудим за спалнята да запазим дъбовия и само да го изциклим. Не знам как ще се получи, имам резерви, много наши приятели изциклиха стария и се наложи пак да сложат ламинат след време. Амортизира се явно бързо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Циклене на паркет

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Май 2017, 11:28

rabotnata pchela написа:И ние сме с дъбов, ще слагаме отгоре ламинат на хола, а се чудим за спалнята да запазим дъбовия и само да го изциклим. Не знам как ще се получи, имам резерви, много наши приятели изциклиха стария и се наложи пак да сложат ламинат след време. Амортизира се явно бързо.

Защо да се разваля бързо, няма как, замисли се колко години този паркет е бил поставен и ти е вършел работа. Просто му трябва, както на всяко нещо, поддържане и освежаване. Има хората разбират от такива неща и могат да си кажат мнението. Но не съм сигурна, че това са същите, които циклят паркета.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Циклене на паркет

Мнениеот Jully » 30 Май 2017, 15:08

Естествения паркет в наши дни е много, много скъп, който може да oсвежи стария, най-добре да го направи. После ще съжалявате, когато сложите ламинат.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Циклене на паркет

Мнениеот zdravko.shishmanov » 07 Яну 2020, 13:24

Предимства и недостатъци на естествения паркет, преценете сами
http://www.kamchia-oak.com/blog/%d0%bf% ... %b5%d1%82/
zdravko.shishmanov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Яну 2020, 13:17

Re: Циклене на паркет

Мнениеот nenchovski » 27 Апр 2020, 15:45

Цикленето на паркет винаги е по- добрата идея в сравнение с това да се сложи ламинат или изобщо да бъде премахнат. Има много опитни хора, които ще си свършар работат съвестно и ще го изциклят и подредят както трябва, скърцани, неравности и т.н. също се оправят. Направо си е инвестиция да изциклиш паркет ако имаш такъв, отколкото да се подменя. Той е много по- издържлив и изглежда в пъти по- добре!
nenchovski
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2020, 20:23
Местоположение: София


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта