Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот Lollipop » 14 Апр 2017, 11:44

Гледах скоро едно рекламно видео от някаква софийска болница на Секцио. :shock: не знаех, че е такава страхотия! Те лашкаха цялата маса, аз ако бях на мястоот на жената щях да изпадна в ужас, накрая извадиха бебето като парче месо и го мятаха с главата надолу. Според коментарите да не се задави с плацента. Това ми се струва оправдано, но самата идея, че бебето се вади напълно неготово да излиза, както е при естественото раждане, дробовете му са пълни още с вода, то не е готово да излезе, такова едно раждане, в което малко се остава секунда две на бебчето да последва някакъв инстинкт, може да е много по-ефикасен и по-малко стресиращ!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Апр 2017, 12:07

така бебето, ако има възможност да си поемат дъх нормално преди да излязат от плацентата ще е повече от добре! хубаво е, че са измислили начин, към който да се придържат към по-естественото раждане.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот kauda » 03 Май 2017, 15:44

Със сигурност ще мине време, докато стане практика, но когато пациентите търсят подобно нещо, то ще започне и да се предлага на повече места. Само че все пак си трябва и обучение, не знам как се провеждат такива към момента. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Естествено секцио, какво мислите за новия метод?

Мнениеот vanessa_ » 10 Май 2017, 09:35

Тези дни пробвах да се обадя в Шейново да питам, защото не съм от София, но не ми дигат телефоните, продължавам да опитвам за да видя дали ще могат да ми направят такава операция и на мен. :razz:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта