Как да подобря концентрацията си?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот Mon_ton » 04 Апр 2017, 14:33

Записах магистратура и сега следват изпит след изпит, а аз почти не мога да уча. Покрай грижите за малката съм почти без време, а когато имам такова, почти не успявам да се концентрирам. Минавам буквално между капките в това ми образование! Досега са минали два изпита, които наистина едва ги взех, не мога да седна да уча... :(
Има ли трикове, с които може да се подобри концентрацията и да стана по-съсредоточена, за да мога за кратко време да науча повече неща? :?: не ми се иска да не успея да завърша магистратурата си, която толкова много исках, разбирам, че съм заета, но това не ме оправдава да не успея да се справя... всичко е в концентрацията, мислите ми все са някъде другаде, а не върху учебника.. :roll: Вие как се концентрирате?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот Stark » 05 Апр 2017, 12:14

И на мен ми е трудно, особено с рутинни занимания, трябва по няколко пъти да чета един текст, за да го разбера. Опитай се да си в тиха стая, около теб да няма нищо, което да те разсейва, за да успееш да вникнеш в това, което пише и да разбереш смисъла. Топлите и отпускащи напитки, като ментов чай на мен ми действат изключително добре.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот La_bomba » 05 Апр 2017, 15:02

Опитай се да мислиш само за работата си, дори и музиката преди години да ти е помагала да се концентрираш, с напредването на възрастта не е така. И напредване имам предвид дори след 22- 23 години, а не на 60. :razz: изключваш всичко и сядаш да учиш, ще успееш само така!
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот nefertiti » 05 Апр 2017, 17:31

Според мен най-важното е силна мотивация, тиха обстановка, игнорираш всичко странично - телефони, чатове, компютър. Също ако можеш пробвай да учиш в началото на деня - когато човек все още си бодра + кафе. Успех!
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Апр 2017, 20:52

Дъщеря ми е много отнесена, учи сега за кандидатстудентски изпити, цяла година се подготвя. Дори самата тя ме кара да й вземам телефона и се затваря в нашата спалня :lol: Абсолютно всякакво звънене, интернети и какво ли не са изключени.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот nefertiti » 06 Апр 2017, 10:48

Ваня Стойчева написа:Дъщеря ми е много отнесена, учи сега за кандидатстудентски изпити, цяла година се подготвя. Дори самата тя ме кара да й вземам телефона и се затваря в нашата спалня :lol: Абсолютно всякакво звънене, интернети и какво ли не са изключени.


Aми добре прави момичето, то иначе няма начин човек да се съсредоточи!
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот La_bomba » 17 Май 2017, 16:15

С модерните техники наиситна е почти невъзможно човек да се концентрира, освен ако не ги разкара надалеч. И аз правя така, все още уча и понякога ми се налага да се концентрирам по-сериозно и само това ми помага, без деца, без телефони на саме със себе си.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Дек 2017, 12:40

Има едно предизвикателство, което е да изкараш 5 дена без фейсбук и концентрацията се повишавала. Някой дали би пробвал?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот Lollipop » 12 Дек 2017, 11:52

И аз го имам този проблем и наистина смятам, че основната причина е заради използването на твърде много техника, мозъците ни не са приложими вече нито да помнят, нито да разсъждават, ние сме като зомбита, гледащи чуждия живот.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да подобря концентрацията си?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2017, 12:58

И аз имам същия проблем, доста съм разсеяна напоследък, може би е заради липсата на работа, буквално се чувствам затъпяла. :-|
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта